Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

ZNAMY KULTURĘ USA!

Opublikowano: 04 Kwi - 13:52

31 marca nauczyciele języka angielskiego Pani Agnieszka Greczyńska – Witkowicz oraz Pani Dominika Szumińska zorganizowały szkolny etap konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych. W konkursie wzięło udział 10 uczniów klas IV- VI.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Klaudia Karawacka z klasy VB
II miejsce – Jakub Bęben z klasy VB
III miejsce – Filip Malinowski z klasy VA

Zwycięzcy etapu szkolnego 4 kwietnia 2017 r. uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „Across cultures” zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 14 w Głogowie. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się dużą znajomością kultury USA, która obejmowała zagadnienia dotyczące podziału terytorialnego Stanów Zjednoczonych, edukacji, historii, symboli narodowych, znanych Amerykanów (prezydentów, sportowców, naukowców, podróżników, pisarzy, aktorów), rządu, obchodzonych świąt, życia szkolnego i form spędzania czasu wolnego.

Uczniowie zmierzyli się indywidualnie z testem, pracowali w grupie odpowiadając na przygotowane pytania oraz wykonali plakat zachęcający do odwiedzenia USA. Wszystkie pytania konkursowe przygotowane zostały w języku angielskim. I miejsce zdobyła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie, II miejsce SP Aslan w Głogowie, III miejsce SP nr 3 w Głogowie. Uczniowie naszej szkoły świetnie poradzili sobie z zadaniami, zdobywając 6 miejsce i będąc jedną z dwóch szkół podstawowych spoza Głogowa, biorących udział w konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

zobacz zdjęcia