ZIELONA SZKOŁA

Opublikowano: 12 Wrz - 09:38

W dniu 08 września 2018r. grupa 73 uczniów klas IV i VI pod opieką wychowawców rozpoczęła turnus „Zielonej Szkoły” w Świeradowie Zdroju. Pobyt uczniów w całości finansowany jest przez Fundację KGHM „Polska Miedź”. Uczniowie spędzą 2 tygodnie w otoczeniu piękna górskiej przyrody. Oprócz nauki zaplanowano między innymi:

– wycieczkę do Huty Szkła „Julia” w Piechowicach,

– zwiedzanie Geoparku i wieży widokowej w Mirsku

– zwiedzanie Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000 „Izerska Łąka” – warsztaty z obszaru flory i fauny łąk Gór i Pogórza Izerskiego, Izerskiego PARKU Ciemnego Nieba, życia pszczelej rodziny,

– zwiedzanie Ogrodu Dydaktycznego Izery Trzech Żywiołów przy Nadleśnictwie Świeradów Zdrój – warsztaty ekologiczne,

Ponadto:

– korzystanie z hotelowego Aquaparku,

– spacery po okolicy,

– ognisko z pieczeniem kiełbasek i wiele innych atrakcji.

Jesteśmy przekonani, że 22 września nasi uczniowie powrócą wypoczęci i pełni wspaniałych wspomnień z udanego wyjazdu.