Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

Zielona Szkoła w Kołobrzegu

Opublikowano: 02 Lis - 17:59

Dnia 19.09.2015r. trzydziestu uczniów klas czwartych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej wyjechało na „Zieloną Szkołę” do Kołobrzegu. Wyjazd uczniów był możliwy dzięki dofinansowaniu przez Fundację „Polska Miedź”. Opiekę nad uczniami sprawowały Pani Dominika Szumińska i Pani Julita Zwolińska.
Celem turnusu była terapia klimatyczna, zapewnienie dzieciom wypoczynku w zdrowym klimacie wybrzeża, w strefie bezpośredniego oddziaływania aerozolu morskiego, podniesienie sprawności fizycznej uczniów oraz kształtowanie nawyków prozdrowotnych i proekologicznych.

W czasie dziesięciodniowego pobytu nad morzem uczniowie nie tylko aktywnie uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych i warsztatach profilaktycznych organizowanych na terenie ośrodka Chalkozyn. Brali oni również udział w zajęciach terenowych zorganizowanych w Parku Zdrojowym w Kołobrzegu, korzystali z basenu, inhalacji solankowych oraz uczestniczyli w rozgrywkach i zabawach sportowych na plaży.
Jedną z głównych atrakcji był rejs statkiem  po Morzu Bałtyckim oraz przejazd ciuchcią, podczas którego uczniowie klas czwartych mieli okazję poznać najciekawsze miejsca w Kołobrzegu m.in.: Port Morski z Latarnią Morską, średniowieczną Starówkę, Basztę Prochową, Bazylikę NMP, ratusz, przy którym znajduje się ciekawa fontanna w kształcie kuli ziemskiej obracającej się na wodzie.

Jednak największą radość sprawił uczniom trzygodzinny pobyt w Pirackiej Przygodzie w Kołobrzegu, kultywującej tradycje morskie i szerzącej wiedzę o morzu. Walki na bomie, konkurs z linami, wyplątywanie z więzów, cumowanie okrętu, nauka szant, zabawa przy muzyce morskiej, taniec z obijaczem czy konkurs ciesielski na długo pozostaną w pamięci uczestników programu artystycznego przygotowanego przez instruktorów – piratów.
W imieniu uczestników „Zielonej Szkoły” składamy podziękowania sponsorom za zorganizowanie wspaniałego wyjazdu, który długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

Zobacz zdjęcia.