Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

Apel z okazji zakończenia roku szkolnego to zawsze radosny moment dla uczniów i nauczycieli każdej szkoły. Jest to czas podsumowań, wręczania nagród tym uczniom, którzy osiągnęli najwyższe średnie ocen.
W tym roku do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej na zakończenie roku szkolnego zawitali niezwykli goście: Dolnośląski Kurator Oświaty, pani Beata Pawłowicz, wójt Gminy Jerzmanowa, Lesław Golba, ksiądz proboszcz Piotr Matus oraz Przewodniczący Rady Gminy Tomasz Pawłowski.
Po uroczystej mszy świętej uczniowie, prowadzeni przez poczet sztandarowy wrócili do szkoły.
Krótkie przemówienie wygłosiła dyrektor szkoły, pani Mariola Tuz. Przywołując sylwetkę wielkiego patrona, Jana Pawła II, przypomniała obchody kanonizacji jako jeden z ważniejszych momentów w tym roku szkolnym.
Wójt Gminy Jerzmanowa, Lesław Golba podziękował uczniom i nauczycielom za osiągnięcia, jakie miały miejsce tym roku szkolnym. Tomasz Pawłowski, Przewodniczący Rady Gminy złożył na ręce pani dyrektor kwiaty, dziękując tym samym za rok owocnej pracy.
Dolnośląski Kurator Oświaty, pani Beata Pawłowicz, pogratulowała rodzicom tak uzdolnionych dzieci. Jej wizyta w naszej szkole wiąże się z rewelacyjnym występem zespołu Jezzmanowa na IV Dolnośląskiej Gali Talentów w Polanicy Zdrój.
Jako ostatni przemawiał ksiądz, Piotr Matus, który zaprosił wszystkie dzieci do udziału w „Wakacjach z aniołami”.
Następnie nastąpiło uroczyste przekazanie pocztu sztandarowego.
Pani dyrektor podziękowała Radzie Rodziców za współpracę w tym roku szkolnym i zaprosiła do działań w przyszłym. Rodzice zrewanżowali się pięknym bukietem kwiatów, złożonym na ręce pani Marioli Tuz.
Polonez w wykonaniu klasy VI, pod czujnym okiem pani wychowawcy Magdaleny Matylek, zakończył część oficjalną. Następnym etapem apelu było wręczanie nagród za wyniki w nauce i wysokie osiągnięcia.
Wójt Gminy Jerzmanowa, pan Lesław Golba wręczył Nagrody Wójta dla uczniów, którzy osiągnęli najwyższe średnie ocen w swojej klasie. Najlepszym absolwentem roku szkolnego 2013/2014 została Aleksandra Kapkowicz.
Kolejnym elementem apelu był długo oczekiwany występ zespołu Jezmanowa, który jest jednym z laureatów IV Dolnośląskiej Gali Talentów.
Po części artystycznej nastąpiło wręczanie nagród i świadectw z czerwonym paskiem. Absolwenci szkoły otrzymali birety, które tradycyjnie poszybowały pod sufit.
Uczniowie klasy VI przygotowali krótki program artystyczny, który uwieńczył apel.
Na ostatnie słowa pani dyrektor: „Rok szkolny 2013/2014 uważam za zamknięty!!” czekali wszyscy uczniowie.
Życzymy wszystkim udanych wakacji .

Info.Szkoła

zobacz zdjęcia