9 marca uczniowie z klas VII wraz ze szkolnym doradcą zawodowym uczestniczyli w XI Głogowskich Dniach Nauki i Sztuki, które zorganizowała PWSZ w Głogowie.
Studenci tej uczelni, specjaliści zaprezentowali swoje pracownie, sprzęt, technologie, jak i pokazali swoje umiejętności poprzez różnego rodzaju pokazy i prezentacje z różnych dziedzin nauki i sztuki. Nasza młodzież uczestniczyła w różnych zajęciach, warsztatach i wykładach. Chętni uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności pielęgniarskie. Można było zapoznać się ze specyfiką zawodu pielęgniarza i pod fachowym okiem sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Młodzież również, brała udział w programowaniu robotów, oglądali sprzęt i nowoczesną technologię, która ma zastosowanie w różnej dziedzinie. Pod okiem specjalistów zdobywali nowe doświadczenia; a w sali automatyki młodzież zobaczyła, próbowała swoich umiejętności na zautomatyzowanym sprzęcie. Jednym z ciekawych elementów pokazów była mi.in. drukarka w 3D. Ciekawe również okazały się warsztaty z dziedziny matematyki.
Zajęcia były ciekawe i spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Siódmoklasiści zapowiedzieli się już, iż chcą wziąć udział w przyszłym roku. Organizatorem wyjazdu była p.Aneta Wasiluk