Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

Wycieczki

Wycieczka do NENUFAR CLAB

Dnia 15.05.2017r. uczniowie klas I i II pod opieką pani Grażyny Kołtowskiej, Iwony Kubickiej oraz Iwony Gorzelańczyk wybrali się na wycieczkę do obiektu rekreacyjno- wypoczynkowego ,,Nenufar Clab” który znajduje się w Kościanie. Obiekt ten urozmaicony jest wieloma ciekawymi elementami, których trudno szukać gdziekolwiek indziej. Na jednej z wysp wchodzących w skład obiektu znajdował się bardzo duży plac zabaw dla dzieci. Całość uzupełniają makiety znanych budowli świata, które nadają obiektowi specyficznej atmosfery (m.in. Wieża Eiffla, piramida egipska, Statua Wolności).

zobacz zdjęcia

MINĘŁY TRZY LATA…

Tak niedawno pierwszy raz przestąpili próg szkoły, a już za nimi pierwszy etap edukacji. Te trzy lata minęły bardzo szybko. Jeszcze szybciej minął ten rok szkolny.
Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami: panią Haliną Boruszczak i Martą Tomasik wybrali się do Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie, aby zakończyć pierwszy etap edukacji. W trakcie trzydniowego pobytu uczniowie wspólnie się bawili na wycieczkach, dyskotekach, przy ognisku. Aktywnie spędzili czas w stadninie koni w Krzywczycach oraz mieli okazję poznać życie i kulturę rycerską. W Obozowisku Rycerskim w Ostaszowie trzecioklasiści zobaczyli, jak wyglądał ekwipunek rycerza – zbroja, miecze, topory. Mogli wcielić się w wybraną postać średniowieczną – rycerza, czarownicę czy kata i posmakować magicznego świata dawnych wieków, wypróbować swych sił w turnieju rycerskim. Zajęcia uwieńczone zostały wspólnym ogniskiem.
Trzecioklasistom życzymy udanych wakacji, dużo słońca i samych radosnych chwil. A po wakacjach zapraszamy do klasy czwartej. Nowi wychowawcy już czekają 

Marta Tomasik

zobacz zdjęcia

Odkrywamy Warszawę

Wszyscy wiemy, że niedługo będą wakacje. Zwykle wtedy wyjeżdżamy na wczasy. Grupa uczniów z naszej szkoły zrobiła sobie te wakacje wcześniej. Wyjechali dn. 04.06 o godz. 9:00 do naszej stolicy, czyli Warszawy. Pokonali oni długą drogę (blisko 500 km), choć nikt się nie nudził. Cały autobus bawił się. Jedni oglądali film, inni grali, a jeszcze inni śpiewali i tańczyli.
Gdy dotarli do Warszawy, bardzo im się podobało. Pierwszego dnia poszli do Pałacu Kultury i Nauki i wjechali na 30 piętro tego budynku! Panorama stamtąd było przecudowna, wydawało się, że są olbrzymami, a Warszawa to małe miasteczko z klocków. Obiadokolacje nie były w hostelu, w którym mieszkali, ale w restauracji, niedaleko Pałacu Kultury. Udali się również na cmentarz sławnych Polaków, czyli Powązki.
Następnego dnia, chcieli zobaczyć wyścig konny na Służewcu (słynnym torze wyścigów konnych), lecz nie mogli tam wejść. Później mieli lekcję historii i warsztaty plastyczne ze wspaniałymi przewodniczkami w Pałacu w Wilanowie. Następnie udali się na plac 3 Krzyży i szli piękną aleją – Krakowskim Przedmieściem. Blisko stała kolumna Zygmunta III Wazy i Syrenka Warszawska, którą oczywiście zobaczyli. Był także Zamek Królewski, który dokładnie zwiedzili.
Trzeci dzień wycieczki okazał się najtrudniejszy. Uczniowie odwiedzili Łazienki Królewskie, gdzie sporo się nachodzili. Następnie udali się do Centrum Nauki Kopernik, które bardzo im się spodobało.
Warszawę opuścili o godz. 19:00. W środku nocy, około 2-3 nad ranem, dotarli do końca cudownej podróży.
Uczestnicy dziękują pani Dominice Szumińskiej, Magdalenie Matylek oraz Bogusławie Molińskiej za cierpliwość, poczucie humoru i dobrą organizację wycieczki.

Julia Skoczek i Ola Kapkowicz

Zobacz zdjęcia

I wyruszyli do…..Gőrzig!

Kolejna zagraniczna wyprawa naszych uczniów!

W czwartek, 08 maja piętnaścioro uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunkami, p. Haliną Boruszczak, Grażyną Kołtowską, Kamilą Boruszczak oraz panią dyrektor Mariolą Tuz pojechało do zaprzyjaźnionej szkoły w Gőrzig. Żegnali ich rodzice i pan Wójt Gminy Jerzmanowa Lesław Golba.

Program wycieczki jest bardzo bogaty. Dzieci będą uczestniczyć w treningu cyrkowym oraz grach i zabawach sportowych. Czekają na nich kręgle oraz uczestnictwo w uroczystej gali cyrkowej.

Współpraca z niemiecką szkołą trwa od lat i układa się bardzo dobrze. W przyszłym roku będziemy mieli szansę się odwzajemnić i zaprosić uczniów z Gőrzig do nas.

Wymiana uczniowska jest jednym z najlepszych sposobów na naukę języka obcego oraz sposobem na poznanie innej kultury. Wszystkim uczestnikom wyjazdu życzymy dobrej zabawy i ciekawych wrażeń.

Kolejna zagraniczna wyprawa naszych uczniów!

Redakcja Info.Szkoły

Zobacz zdjęcia

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY ZWIEDZAJĄ ŚWIAT

05 maja grupa uczniów z naszej szkoły wraz z nauczycielką języka angielskiego, p. Agnieszką Greczyńską-Witkowicz, wyjechali na siedmiodniową wycieczkę do Londynu. W programie: przejazd przez Niemcy, Holandię i Belgię, przeprawa eurotunelem z Francji do Wielkiej Brytanii. Drugiego dnia uczniowie odwiedzą słynne Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s, Katedrę św. Pawła, Muzeum Londynu oraz Tower of London. Kolejny dzień to zwiedzanie najważniejszych miejsc stolicy Anglii, między innymi London Eye, Big Ben National Gallery i wiele, wiele innych atrakcji turystycznych. Następnym przystankiem w podróży będzie Paryż i spacer po Polach Elizejskich. Nie zabraknie oczywiście Wieży Eiffla, Łuku Triumfalnego, Luwru i zwiedzania innych interesujących miejsc. Szósty dzień wycieczki to chyba najbardziej oczekiwany punkt programu – zabawa w EuroDisneylandzie. Po całodniowych szaleństwach z Myszką Miki i Kaczorem Donaldem – powrót do kraju.

Wszystkim uczestnikom wycieczki życzymy samych pozytywnych wrażeń. Po powrocie czekamy na relacje z podróży, które też oczywiście zamieścimy na stronie internetowej szkoły i w ostatnim numerze naszej gazetki.

Redakcja „Info.szkola”

Zobacz zdjęcia

WIZYTA W TEATRZE LUBUSKIM

2 kwietnia uczniowie klasy III b wybrali się do TEATRU LUBUSKIEGO.Dzieło Kiplinga KSIĘGA DŻUNGLI, to jeden z najbardziej znanych na świecie utworów literatury dziecięcej. Rządząca się swymi surowymi prawami dżungla staje się dla Mowgli`ego domem, w którym chłopiec przeżywa niezwykłe przygody, gdzie poznaje przyjaźń , ale w którym też czają się wrogowie i czyha coraz większe niebezpieczeństwo. Zielonogórską adaptację powieści Kiplinga przygotowano z dużym rozmachem. Powstało barwne, pełne piosenek, muzyczne widowisko, w którym bierze udział czternastu aktorów oraz grupa tancerzy i akrobatów. Muzykę do przedstawienia skomponował Mateusz Pospieszalski z zespołu Voo Voo. Dodatkowym atutem były barwne kostiumy różnych zwierząt, m.in. tygrysa, pantery, niedźwiedzia, szakala, małp, wilków oraz doskonała gra aktorska. To wszystko sprawiło, że żaden z widzów się nie nudził.

Marta Tomasik

Zobacz zdjęcia

Kulturalne przedpołudnie uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej, czyli wycieczka do MOK-u w Głogowie na przedstawienie teatralne „Świat robotów”

18 marca uczniowie z klas IV-VI pojechali do Głogowa na przedstawienie teatralne „Świat robotów”, oparte na „Bajkach robotów” Stanisława Lema. Jak zapewniali uczniowie, udział w spektaklu to zawsze niezapomniane wrażenia.

Przegrali rywalizację, jednak wygrali miłość.

Kornelia Plizga, Wiktoria Pancerow, „Info.szkoła”

zobacz zdjęcia

LEKCJA W PRZYRODZIE

W pierwszych miesiącach nowego roku szkolnego2013/2014 uczniowie klas IIIa i IIIb odbyli wycieczkę w ramach tzw. „lekcji w przyrodzie”. Uczniowie klas wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Obiszowa. Nasza instruktorka, pani Melania Solnikowska z Fundacji Ekologicznej „Zielona Akcja”, przygotowała wiele ciekawych zadań i zabaw. W ramach zajęć uczniowie wyznaczali kierunki przy pomocy kompasów, rozpoznawali gatunki drzew i roślin występujących w rezerwacie UROCZYSKO OBISZÓW. Do domów wróciliśmy w dobrych humorach z nowym bagażem wiedzy.

Zobacz zdjęcia

ZAKŁADY GÓRNICZE RUDNA

Uczniowie klas IIIa i IIIb wraz z wychowawcami zwiedzali Zakłady Górnicze Rudna w Polkowicach.

Zobacz zdjęcia

Wycieczka do fabryki czekolady Cottbus

W czerwcu nasi uczniowie odwiedzili fabrykę czekolady w Cottbus gdzie powstają „czekoladowe dzieła sztuki”. Poczęstowano nas gorącą czekoladą, obejrzeliśmy film o produkcji czekolady i historii zakładu. Następnie każdy uczestniczył w słodkich warsztatach ze zdobienia czekolady.Następnie zwiedzaliśmy ZOO, w którym żyje około 1000 zwierząt w ponad 170 gatunkach ze wszystkich zakątków świata. Ogród zoologiczny jest największy w Brandenburgii. Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni ale pełni niezapomnianych wrażeń.

 

Zobacz zdjęcia