Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

WYCIECZKA KLAS I – III
DO SUDECKIEJ ZAGRODY EDUKACYJNEJ I FABRYKI BOMBEK
Uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej, w której mogli doświadczyć, jak to jest, gdy trzęsie się ziemia, na specjalnej platformie symulującej trzęsienie ziemi. Zajrzeć do wnętrza wulkanów i poznać, jak powstają i jak przebiegają ich erupcje. Na interaktywnej makiecie rzeki, wypełnionej po brzegi wodą, samodzielnie wywołali powódź. W jednym z pomieszczeń, które wygląda dokładnie tak, jak przed 100 laty, dzieci zobaczyły oryginalny piec chlebowy oraz sprzęty wyposażenia kuchni. Poznały przyrodę i krajobraz Pogórza Kaczawskiego. Zwiedzanie zagrody było nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie fabryki bombek, w której produkcja odbywa się ręcznie a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek. Na koniec odwiedziliśmy jeszcze sklepik gdzie każdy mógł zakupić piękną bombkę do domu. Uczniowie wrócili zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń.

Zobacz zdjęcia