Wycieczka do Trójmiasta

Opublikowano: 16 Maj - 09:32

W dniach od 9 do 11 maja uczniowie klas II, IIIA, IIIB i III C wzięli udział w wielkiej przygodzie. Pierwszym miejscem do którego się udaliśmy, było Gniezno. Podziwialiśmy Drzwi Gnieźnieńskie, zabytek romańskiej sztuki odlewniczej. Zwiedzaliśmy Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Wzgórzu Lecha. Kolejnym punktem naszej wycieczki był malowniczy Toruń. Przechadzaliśmy się pięknymi uliczkami i braliśmy udział w warsztatach piernikarskich w pracowni Mistrza Bogumiła. Kolejny dzień był również pełen atrakcji. W Gdyni płynęliśmy statkiem po porcie. Zwiedzaliśmy Dar Pomorza, statek muzeum, który został zbudowany w 1929 roku. W Sopocie spacerowaliśmy po molo. Ważnym punktem naszej wycieczki był symbol wybuchu II wojny światowej Westerplatte. W drodze powrotnej zgłębialiśmy tajemnice zamku w Malborku. Wycieczka była bardzo udana. Dziękujemy p. Kołtowskiej, p. Białek i p. Kubickiej za wspólnie spędzony czas.