Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

Wycieczka do Hydropolis

Opublikowano: 23 Lis - 16:46

Dnia 22 listopada uczniowie klas 6b, 7a i 7b wraz z p. Dominiką Szumińska, p. Bogusławą Molińska i p. Anetą Wasiluk wybrały się do Wrocławia aby odwiedzić największe w Polsce centrum wiedzy o wodzie – Hydropolis.
Hydropolis to ultranowoczesne centrum wiedzy pełne nowinek technicznych i ciekawych ekspozycji. Ta nowa atrakcja Wrocławia mieści się w dawnym zbiorniku wody czystej wybudowanym w 1893 roku.
Zwiedzanie Hydropolis rozpoczęliśmy w sali „Planeta wody”, gdzie poznaliśmy teorie dotyczące pochodzenia wody i jej obecności we Wszechświecie. W kolejnych pomieszczeniach podziwialiśmy „stwory” zamieszkujące morza i oceany, od kilkumetrowych rekinów po drobnoustroje. Śmiałkowie mogli również posiedzieć w kapsule batyskafu Trieste, którym w 1960 roku dwóch śmiałków zanurkowało na dno Rowu Mariańskiego.
Zwiedzając muzeum, niemal ciągle słyszeliśmy odgłosy wody, płynące strumienie, burzę, deszcz, szum fal na rajskiej plaży.
Hydropolis to wyjątkowe miejsce, w którym możemy znaleźć setki informacji, wątków i tematów. Każda sala została obudowana multimedialnymi tablicami z interesującymi szczegółami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata. Przyznajemy, iż zgodnie z założeniami twórców Hydropolis te nowoczesne formy multimedialne szczególnie nas zainteresowały.
Ok. godz. 18:00 zakończyliśmy naszą wspólną wyprawę, którą śmiało możemy uznać za udaną.

Zobacz zdjęcia