Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

Wizyta w kopalni

Opublikowano: 10 Lis - 10:45

8 listopada uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do kopalni. Dzięki zaangażowaniu rodziców mieli możliwość zwiedzania szybu SW-1. Poznali pracę górnika od podszewki. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się łaźnia hakowa oraz lampownia. Uczniowie zobaczyli magazyn soli oraz poznali historię Polskiej Miedzi i tradycje górnicze. Pytaniom nie było końca. Praca górnika okazała się trudna ale bardzo interesująca. Można było też spożyć posiłek i napić się ciepłego mleka – jak prawdziwi górnicy. Zwieńczeniem wycieczki był słodki poczęstunek oraz prezenty dla dzieci. Wyjazd przerósł oczekiwania dzieci i nauczycieli. Z wielkim zaangażowaniem wysłuchali ciekawie prowadzonego wykłady. Wszystkim górnikom składamy najserdeczniejsze życzenia spokojnej i bezpiecznej pracy.

Zobacz zdjęcia