Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

W marcu klasy pierwsze odwiedził niezwykły gość – pani Bernarda Makowska, która wykonuje zawód higienistki stomatologicznej. Podczas lekcji uczniowie mieli okazję wysłuchać interesującego wykładu na temat uzębienia i higieny jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób prawidłowo szczotkować zęby, żeby cieszyć się ich zdrowiem przez długie lata. Opowiedziano dzieciom o chorobach zębów i dziąseł oraz zwrócono uwagę, jak ważne są wizyty profilaktyczne u stomatologa i właściwe odżywianie. Pierwszoklasiści z ogromnym zainteresowaniem słuchali, mieli też mnóstwo pytań do naszego gościa. Każdy uczeń otrzymał lusterko stomatologiczne, żeby kontrolować ząbki w domu. Zajęcia zostały zorganizowane przy współpracy z Panią Patrycją Barną z Gminnej Biblioteki Publicznej w Jerzmanowej.
Link do zdjęć:
https://bibliotekajerzm.blogspot.com/2018/03/szkoka-zebowa.html?m=1

Zobacz zdjęcia