Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

Związek Gmin Zagłębia Miedziowego za pośrednictwem Fundacji Recal oraz Centrum Edukacyjnego Ekolandia.edu, zorganizował dla dzieci warsztaty ekologiczne z zakresu segregacji odpadów.
Warsztaty trwały 45 minut dla jednej grupy. Odbyły się w naszej placówce.
Ekologiczna lekcja była podzielona na dwie części: część wykładową oraz część warsztatową.
Uczniowie brali udział w ciekawej pogadance na temat segregacji odpadów, jak i również zostały przeprowadzone dla nich ciekawe gry ekologiczne, których autorem jest Pani Kornelia Cypryjańska z Centrum Edukacyjnego Ekolandia.edu.

Dzieci zdobyły wiedzę na temat prawidłowych nawyków w zakresie gospodarowania odpadami, ze szczególnym naciskiem na odpady selektywnie zbieranie (szkło, papier, tworzywa sztuczne i metal, odpady zmieszane oraz odpady organiczne tzw. bio).
Dowiedziały się też tego, co należy zrobić z odpadami problemowymi takimi jak: baterie, żarówki, przeterminowane leki, stara lodówka, odkurzacz czy pralka bądź stara wersalka. Dlaczego nie wolno palić śmieciami – i co to takiego jest smog.
Zwrócono uwagę na takie pojęcia jak: zasada 3R, ponowne przetworzenie, recykling, składowisko, wysypisko, odpad niebezpieczny.

Podczas warsztatów dzieciom został wytłumaczony skrót PSZOK – Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych oraz CPSZOK – Centralny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który mieści się przy ulicy Działkowej 18 w Polkowicach, więcej informacji znajdą Państwo tutaj http://www.zgzm.pl/.
Aby zmotywować dzieci do podejmowania działań na rzecz środowiska, rozdane zostały drobne niespodzianki, magnesy oraz odblaskowe opaski, a także dla dzieci wyróżniających się wiedzą, zostały rozdane koszulki. Pragniemy, aby przekazana wiedza z zakresu segregacji odpadów była przez dzieci praktykowana oraz aby mogli dzielić się nią ze swoimi rodzicami – których również zachęcamy do podejmowania działań na rzecz środowiska, w tym w szczególności do segregowania odpadów.

Zobacz zdjęcia