Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

18 maja 2018r. byliśmy uczestnikami VII Zlotu Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. W tym roku swoją gościnność zaprezentowała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Niwiskach. Tradycyjnie Zlot rozpoczęła uroczysta Msza św. z udziałem pocztów sztandarowych uczestniczących szkół, odprawiana przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Adama Dyczkowskiego. Po mszy mieliśmy okazję zobaczyć program artystyczny przygotowany przez gospodarzy tego wydarzenia. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie nauki naszego Wielkiego Patrona Jana Pawła II kierowane przede wszystkim do dzieci. Po występach artystycznych nastąpił czas rywalizacji sportowej w duchu fair play, gdzie konkurowały ze sobą poczty sztandarowe. Na zakończenie uroczystości wręczone zostały nagrody dla laureatów i wyróżnionych uczniów w konkursie plastycznym i literackim pod hasłem „Przychodzę do Was z dalekiego kraju”. Podkreślić należy, że w konkursie literackim uczennica naszej szkoły Karolina Król z klasy Va uzyskała tytuł laureata, natomiast Wiktoria Borek, również z klasy Va otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym.

Z niecierpliwością czekamy już na spotkanie w przyszłym roku, które odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Różankach.