Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

Tydzień Języka Angielskiego

Opublikowano: 02 Mar - 12:45

Talk to the world in English

Tydzień przed feriami w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II nauczycielki języka angielskiego P.Agnieszka Greczyńska – Witkowicz, P.Natalia Pracz i P.Dominika Szumińska zorganizowały Tydzień Języka Angielskiego dla uczniów klas I – III i IV – VI.
Uczniowie poznawali kulturę państw anglojęzycznych w czasie lekcji na temat wylosowanych przez siebie krajów, o których przygotowywali plakaty z informacjami i ciekawostkami w języku angielskim. Na holu zorganizowana została wystawa plakatów. Drzwi sal lekcyjnych ozdobione zostały flagami państw: Belgii, Nowej Zelandii, Danii, Szkocji, USA i Wielkiej Brytanii.
W związku z tym, że zbliżały się Walentynki, każda klasa wybrała piosenkę w języku angielskim, której motywem przewodnim jest miłość. Uczniowie poznawali słowa i struktury gramatyczne pojawiające się w tekście i zaprezentowali piosenki w wersji karaoke podczas balu karnawałowego.
Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę w języku angielskim związaną z ciekawostkami dotyczącymi Walentynek ‘Happy Valentine’s Day’. Pojawił się kącik ‘Keep smiling’ oraz ‘Tongue twisters’, w którym uczniowie klas IV – VI mogli zmierzyć się z łamańcami językowymi oraz przeczytać kawały. Zorganizowano grę ‘Find the word”. Na holu szkolnym ukryte zostały małe serca ze słowami, które uczniowie musieli zapisać na kartkach i znaleźć ich znaczenie w słownikach polsko-angielskich.
Podsumowaniem Tygodnia Języka Angielskiego był bal karnawałowy, na którym uczniowie pojawili się w przebraniach. Byli piosenkarze, królowe, postacie z bajek związane z kulturą państw anglojęzycznych. Uczniowie klas IV – VI wzięli udział w konkursie karaoke, zaprezentowali nam ciekawe wersje piosenek „You’re my heart, you’re my soul”, „She loves you”, „Love me like you do”, „Let me love you”, „Love is the name”. Rada rodziców zatroszczyła się o poczęstunek dla młodzieży, za co serdecznie dziękujemy.
Tydzień Języka Angielskiego cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i myślimy o jego kontynuacji w kolejnym roku szkolnym. Na naukę języków powinniśmy zawsze znaleźć czas. Więc motywujmy ich do nauki języka angielskiego, którym posługują się ludzie na całym świecie!

Zobacz zdjęcia