SZKOLNY KONKURS WIEDZY O RZECE ODRZE

Opublikowano: 12 Cze - 14:11

Rok 2018 został ustanowiony przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego – Dolnośląskim Rokiem Rzeki Odry. Towarzystwo Ziemi Głogowskiej realizując swoje statutowe cele włączyło się w szereg inicjatyw mających na celu przybliżenie mieszkańcom Głogowa i powiatu głogowskiego problematyki wielowiekowych, historycznych, kulturowych i gospodarczych związków z rzeką Odrą.
W związku z tym, dnia 5 czerwca 2018r. uczniowie klas III – VII brali udział w szkolnym konkursie wiedzy o rzece Odrze i jej związków z Ziemią Głogowską. Odpowiadali na zamknięte i otwarte pytania konkursowe dotyczące Odry. Laureaci konkursu to:
1. Hubert Kochan 7b 16p.
2. Bartosz Paryż 6a 16p.
3. Natalia Chmiel 7b 15p.
4. Maks Szatanów 7a 15p.
5. Karol Śliczniak 7a 15p.
6. Filip Malinowski 6a 14p.
7.Hanna Śmigaj 6a 14p.
Nagrodą dla nich jest 3-godzinny rejs statkiem wycieczkowym „Laguna”, który odbędzie się 14 czerwca. W czasie tego rejsu prelegenci – przewodnicy zapoznają uczestników z następującą tematyką:
1.Odra – warunki naturalne rzeki i kształtowanie jej nurtu przez człowieka na przestrzeni wieków w regionie Głogowa
2.Obiekty historyczno – obronne i hydrotechniczne na szlaku Odry
3.Walory przyrodnicze obszaru rzeki Odry – przedmioty ochrony na obszarach Natura 2000 Krainy Lęgów Odrzańskich i Ujścia Baryczy.
4.Gospodarcze, turystyczne i rekreacyjne możliwości oraz perspektywy wykorzystania rzeki Odry w Głogowie i Powiecie Głogowskim.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy i życzymy udanego rejsu.

Dominika Szumińska