Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

W naszej szkole wiemy, jak wielką wartością w życiu człowieka jest zdrowie. Chcąc, aby nasi uczniowie już od najmłodszych lat doceniali je i dbali o nie we właściwy sposób, realizujemy programy profilaktyczne, „szklanka mleka”, „Pięć porcji warzyw i owoców dziennie”, „Trzymaj formę!”, promując zróżnicowane i zdrowe odżywianie się oraz aktywność ruchową. W tym roku przystąpiliśmy do programu Aktywne Szkoły MutiSport, których pierwsza runda właśnie się rozpoczęła.
Aktywność fizyczna doskonali funkcjonowanie organizmu, poprawia samopoczucie, zmniejsza napięcie i redukuje stres. W związku z tym, Pani Edyta Warowna, Pani Dominika Szumińska i Pan Wiktor Sawka przygotowali Szkolny Dzień Profilaktyki pod hasłem „Aktywnie po zdrowie”. Uczniowie brali udział w zumbie poprowadzonej przez instruktora aerobiku i tańca, Panią Paulinę Wolanin, nauczycielkę Szkoły Podstawowej im.Henryka Sienkiewicza w Jaczowie, rywalizowali w konkurencjach sportowych, które koordynowane były przez studentki PWSZ z Głogowa, a po całym, aktywnie spędzonym dniu otrzymali owoce ufundowane przez Urząd Gminy w Jerzmanowej.
Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.

Organizatorzy 

Zobacz zdjęcia