Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

22 MARCA w MOK-u, w dniu ŚWIATOWEGO DNIA WODY, nasi uczniowie uczesniczyli w -Sympozjum dla uczniów i nauczycieli WODA JAKO SUROWIEC I BEZCENNE DOBRO. Organizatorem prelekcji byli: PWiK w Głogowie, Gimnazjum nr 5 w Głogowie, Powiatowe Centrum Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doskonalenia Nauczycieli w Głogowie. Poprzez ciekawą prezentację, prelegenci przedstawili w jaki sposób woda dociera do mieszkańców Głogowa, jak jest kontrolowana, aby czysta, dotarła do naszych kranów. Dzisiaj picie zimnej wody z kranu jest naprawdę bezpieczne. Picie wody jest bezpieczne, jak zapeniał nas pracownik PWiK. Woda z kranu, posiada minerały w tym biopierwiastki, takie jak wapń i magnez. Trzeba mieć świadomość, że pijąc wodę dostarczamy naszemu organizmowi nie tylko to, co na chemii nazywamy H2O, ale także cały szereg różnych rzeczy, które są w niej rozpuszczalne. O takich ważnych sprawach, jak i w jaki sposób oszczędzać wodę, usłyszeli nie tylko nasi uczniowie.W holu też, można było kupić pyszne ciasta, a dochód ze sprzedaży przekazano na akcję „Głogów i okolice budują studnie w Afryce”. W tym, też dniu został rozstrzygnięty konkurs „Dlaczego piję wodę z kranu”. Choć prac, które złozyli nasi uczniowie było wiele, wyróżnienia otrzymali:
Malwina Wołoszyn, uczennica z klasy I oraz Karolina Błońska z klasy IVa.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Organizatorzy: Beata Janowska i Aneta Wasiluk
zobacz zdjęcia