Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

Dnia 12 kwietnia 2016r. Pani Dominika Szumińska, szkolny koordynator XXII Konkursu Ekologicznego, zorganizowała dla uczniów klas trzecich III Szkolny Konkurs Ekologiczny, w którym uczniowie musieli wykazać się znajomością pojęć dotyczących ochrony środowiska naturalnego. W eliminacjach wzięło udział 24 uczniów, z których pięciu zakwalifikowało się do etapu powiatowego.

Martyna Książek, Jan Niedośpiał, Kacper Pręga, Wiktoria Kozioł i Piotr Ścigała przygotowywani przez wychowawców Panią Grażynę Kołtowską, Panią Justynę Kaniuczok oraz Panią Dominikę Szumińską dnia 21 kwietnia 2016r. reprezentowali naszą szkołę w pierwszym etapie XXII Konkursu Ekologicznego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 7 w Głogowie, pod patronatem Prezydenta Głogowa Pana Rafaela Rokaszewicza. W turnieju ekologiczno-sportowym uczniowie klasy IIIa i IIIb, pod okiem opiekuna, Pani Justyny Kaniuczok, zmagali się z konkurencjami wiedzy, plastycznymi i sportowymi, dotyczącymi wody i zagadnień z nią związanych.

Nasza reprezentacja zajęła II miejsce. Konkurs ten składa się z 4 etapów: wspomnianego wyżej turnieju ekologiczno sportowego, testu wiedzy o polskich Parkach Narodowych dla uczniów klas IV – VI, do którego przygotowywani są na Kole Przyrodniczym, konkursu na prezentację multimedialną o wodzie oraz konkursu piosenki ekologicznej, której tematem przewodnim jest również woda. Uczniowie szkół powiatu głogowskiego zbierają punkty dla swojej szkoły w każdym z ww etapów. Podsumowanie konkursu nastąpi w czerwcu. Trzymamy kciuki za pozostałe osoby biorące udział w tym konkursie.