Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

Sprzątanie świata jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.
W Polsce Sprzątanie Świata organizowane jest już po raz 23, tym razem pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”. Cele tej ogólnoświatowej akcji , która odbywać się będzie w dniach od 16 do 18 września, to między innymi podniesienie poziomu świadomości ekologicznej społeczeństwa, wzmocnienie poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne i aktywizacja do działań służących jego ochronie.
Uczniowie klas I – III oraz IV – VI, pod opieką nauczycieli, przyłączyli się do tej ekologicznej akcji i w piątek 16.09.2016r. sprzątali najbliższą okolicę. W trakcie zbiórki przypomnieli sobie zasady dotyczące segregacji odpadów, a zebrane surowce odebrane zostaną przez firmę zajmującą się gospodarką odpadami komunalnymi na terenie naszej gminy.

zobacz zdjęcia