W dniu 31.01.2019 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej rozegrano eliminacje powiatowe w tenisie stołowym i warcabach w ramach Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi. W turnieju warcabowym wzięło udział  14 uczestników a w turnieju tenisa stołowego 29 uczestników. Turnieje były rozgrywane w  różnych kategoriach wiekowych. Sponsorami  turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Głogowie, Urząd Gminy w Jerzmanowej , Bank Spółdzielczy w Głogowie, Bar-Bud Jerzmanowej . Uczestnicy z Gminy Jerzmanowa mieli zapewnione dowozy i odwozy z terenu całej gminy. Dla zawodników przygotowany był słodki poczęstunek.  Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami  i medalami wręczonymi na zakończenie turnieju przez Panią  Mariolę Tuz . Turniej przebiegał w miłej i sportowej atmosferze pod okiem sędziów: Iwony Bylińskiej , Moniki Samborskiej, Barbary Francug, Wiktora Sawki, Bogusława Jemioło . Zawodnicy którzy zajęli miejsca od 1 do 6 będą reprezentować Gminę Jerzmanowa  i Starostwo Powiatowe w Głogowie na eliminacjach strefowych które rozegrane zostaną w marcu w Raszówce Gmina Lubin.Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Warcaby

Seniorzy:

1.Rybikowski Przemysław

2.Marian Marszałek

3. Mateusz Walowski i Zygmunt Górski.

Prezes GUKS ,,Sokł” B. Jemioło