Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

Sprawdzian szóstoklasisty juz za nami…

Opublikowano: 01 Kwi - 19:09

W całej Polsce 1 kwietnia odbył się zewnętrzny sprawdzian po klasie szóstej. Dwudziestu czterech uczniów naszej szkoły również zmierzyło się z zadaniami przygotowanymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Sprawdzian jest testem ponadprzedmiotowym, sprawdzającym zarówno wiedzę jak i umiejętności ucznia. Badane są takie kompetencje jak: czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie ze źródeł informacji, wykorzystanie wiedzy w praktyce.

Uczniowie klasy szóstej zgodnie twierdzą, że test był bardzo prosty. Zdający musieli między innymi odpowiedzieć na pytania dotyczące przytoczonego tekstu, rozwiązać zadania z matematyki, napisać ogłoszenie oraz opowiadanie „Co dwie głowy, to nie jedna…”

Sprawdzian przebiegł spokojnie, bez żadnych zakłóceń. Jedna osoba nie zgłosiła się na egzamin i przystąpi do niego w późniejszym terminie.

Każdy z uczniów, przed wejściem na salę, otrzymał przysłowiowego „kopniaka” na szczęście od wychowawczyni, Magdaleny Matylek. Wszystkim zdającym życzymy jak najlepszych wyników. Trzymamy kciuki!

Redakcja Info.Szkoły

zobacz zdjęcia