Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

Spotkanie z pisarką Agnieszką Frączek

Opublikowano: 15 Lis - 23:05

Spotkanie z pisarką Agnieszką Frączek w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II
w Jerzmanowej
14 listopada uczniowie klas IV. I VI. mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu ze znaną pisarką Agnieszką Frączek zaproszoną do naszej szkoły przez p. Barbarę Tuczyńską i Justynę Kaniuczok.. Autorka popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Jej najbardziej znane książki to Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom, Byk jak byk, czyli nie całkiem poważnie o całkiem poważnych błędach językowych, Jedna literka, a zmiana wielka.
Pisarka w przystępny sposób omawiała najpowszechniejsze błędy językowe. Uczniowie mile zaskoczyli ją znajomością tematu.
Po spotkaniu można było nabyć książki autorki, które pisarka opatrywała autografem.
Wszystkim uczestnikom nietypowej lekcji języka polskiego dziękujemy za aktywność i zaangażowanie.

zobacz zdjęcia