Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

SPOTKANIE Z PANIĄ ELIZĄ PIOTROWSKĄ

Opublikowano: 13 Maj - 13:54

W poniedziałek w Bibliotece Gminnej odbyło się spotkanie z Panią Elizą Piotrowską, autorką i ilustratorką książek dla dzieci. Na spotkanie zostały zaproszone dzieci z klasy IIIb, wraz z wychowawczynią Martą Tomasik. Pani Eliza jest z wykształcenia tłumaczem języka włoskiego i historykiem sztuki, ukończyła Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Universita La Sapienza w Rzymie, gdzie przez kilka lat mieszkała. Obecnie mieszka w Brazylii, której urokiem jest zafascynowana. Pani Eliza w bardzo zabawny i humorystyczny sposób potrafi opowiadać o swoich podróżach jak i o swojej pracy twórczej. Bardzo dużo podróżuje, przenosząc swoje doświadczenia do książek, pomagając zrozumieć dzieciom zwyczaje innych narodów. Historie opisane w książkach mają za zadanie uczyć poprzez zabawę. Osobną tematykę zajmują książki ortograficzne. Prezentując swoje książki pani Eliza pytała dzieci o pisownię takich wyrazów jak: huśtawka, hulajnoga, heca, schab. Następnie została omówiona seria książek „Ciocia Jadzia…”. Pisarka zdradziła, że są to książki o niej i o jej siostrzenicy, z którą przeżywały zabawne przygody. Pani Eliza stara się, aby jej książki nie były proste w odbiorze, zmusza młodego czytelnika do myślenia, wprowadzając rebusy, zagadki, krzyżówki i różne łamigłówki, co czyni książeczki bardziej interesującymi. Ostatnią książką, o której opowiadała pani Eliza Piotrowska to „Święci Uśmiechnięci. Święty Jan Paweł II”. Książka jest napisana wierszem, oparta na biografii Świętego Jana Pawła II i pokazuje, że ze świętymi też można się pośmiać, a przy okazji brać z nich przykład. Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze. Zakończyło się podpisywaniem książek.
Serdecznie dziękujemy Pani Lucynie Słowińskiej za zaproszenie i liczymy na dalszą współpracę.

M.Tomasik

zobacz zdjęcia