Dnia 6.12.2018r. w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny grupy T z Torunia „ Zaplątani w sieci”

W spektaklu poruszany był problem cyberprzemocy coraz bardziej powszechnego zjawiska wśród dzieci i młodzieży. Prześladowanie przez internet jest szczególnie groźne dlatego, że poniżające materiały są dostępne w krótkim czasie dla wielu osób i pozostają w sieci na zawsze. W spektaklu ukazane było także w jaki sposób korzystać ze smartfonów i tabletów, żeby nie wpaść w sieć uzależnienia. Ponadto przypomniano zasady internetowego savoir- vivre`u. Pokazano, jak w ciekawy sposób spędzać wolny czas, nie koniecznie przed szklanym ekranem telewizora czy monitora komputerowego.

Było to piękne, ale i zabawne przedstawienie, które dało dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych i zarazem było dla nich niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami. Cała gama oryginalnych bohaterów, wartka akcja i rozbrajający kunszt kabaretowy gwarantowały niesamowite widowisko zarówno dla dziecięcego  jak i nieco starszego widza.

Przedstawienie było adresowane dla dzieci szkół podstawowych – było uniwersalne ze względu na kabaretową formę, oraz umiejętność dostosowania gry przez aktorów dla różnej grupy wiekowej. Z niecierpliwością czekamy na kolejny spektakl już za rok.

Organizatorem spektaklu była Edyta Warowna – pedagog szkolny