Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

Spektakl profilaktyczny „Wielka ucieczka”

Opublikowano: 15 Lis - 10:33

Dnia 14 listopada 2016 r. w naszej szkole, jak co roku gościła grupa T z Torunia ze spektaklem profilaktycznym „ Wielka ucieczka” . Spektakl miał formę kabaretową, więc śmiechu było co nie miara. Ze spektaklu wynieśliśmy również kilka pouczających rad. Organizatorem spektaklu była szkolna pedagog.
Celem spektaklu było uświadomienie młodym odbiorcom, jakie konsekwencje niesie za sobą sięganie po nieznane substancje. Pokazano w jaki sposób odmawiać i wzmacniać w sobie postawę asertywną, a także gdzie szukać wsparcia w przypadku przeżywania trudności.
Bohaterem spektaklu był Giętki- przeciętny uczeń. Pewnego dnia decyduje się zażyć nieznaną substancję. W tym momencie rozpoczęła się jego przygoda, ponieważ przenieśliśmy się do wnętrza organizmu naszego bohatera! Okazało się że Rozum i Serce oburzeni postępowaniem ich właściciela postanawiają się wyprowadzić. Publiczność wyruszyła z naszymi bohaterami w fascynująca podróż, podczas której poznali dziadka Stacha, przyjaciółkę Giętkiego i krówkę Manię. Czy Giętki odzyska Rozum? Czy Serce wróci na swoje miejsce? I co je łączy ze śledzioną?
Na te i inne pytania znaleźliśmy odpowiedź w spektaklu teatralnym…….

zobacz zdjęcia