Dnia 3.11.2014r. o godzinie 11.00 w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne grupy T z Torunia ze spektaklem profilaktycznym „ Strach ma wielkie oczy”. Organizatorem była szkolna pedagog p. Edyta Warowna
„Strach ma wielkie oczy”
Scenariusz powstał przy merytorycznym wparciu psychologa dziecięcego oraz pedagoga szkolnego. Spektakl adresowany dla: dzieci z klas I-VI – dostosowanie gry przez aktorów dla różnej grupy wiekowej. Forma spektaklu: kabaretowa, interaktywna. Czas trwania spektaklu: ok. 45 minut

W spektaklu poruszany był problem przemocy i agresji- zjawiska coraz bardziej powszechnego wśród dzieci i młodzieży. Przemoc psychiczna i fizyczna jest szczególnie groźna: powoduje efekt domina, przez co często współwinni są także ci , którzy nie zgadzają się na nią, jednak nie reagują. Oprawcy czują się dzięki temu bezkarni a osoby prześladowane nie wiedzą jak zmierzyć się z problemem. Ukazaliśmy sposoby radzenia sobie w skomplikowanym położeniu. Pokazaliśmy , że kluczem do rozwiązania sprawy jest przerwanie milczenia i zwrócenie się o pomoc. Udowodniliśmy, że nauczyciel jest przyjacielem, który wie jak wyjść z opresji. Ponadto pokazaliśmy, co robić kiedy jesteśmy świadkami przemocy. Okazało się , że nikt z nas nie jest bezradny! Nasza fascynująca przygoda rozgrywała się w owadzim świecie . Piegowata razem z przyjacielem Żądełkiem są prześladowani przez Karalucha Ohydka. Sytuacja z pozoru niewinna zaczęła wymykać się spod kontroli i wyrządzać coraz więcej szkód.
To piękne, ale i zabawne przedstawienie dało dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych i zarazem było dla nich niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami. Cała gama oryginalnych bohaterów, wartka akcja i rozbrajający kunszt kabaretowy gwarantowały niesamowite widowisko.
Serdecznie zapraszamy na kolejny spektakl