Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

Dnia 13.11.2017r. w naszej szkole gościła Grupa T z Torunia ze spektaklem profilaktycznym „ Magiczny Kapelusz”, który adresowany był dla uczniów klas I – V i dotyczył problematyki tolerancji, szacunku i profilaktykl uzależnień

Inscenizacja była fenomenalną mieszanką edukacji z ogromną dawką humoru. W spektaklu ukazano naszym pociechom istotę tolerancji, czyli zrozumienia dla ludzkiej inności, poszanowania innych poglądów, a na początek uszanowania niemodnego stroju koleżanki/kolegi. Poczucie odrzucenia i osamotnienie jest jedną z głównych przyczyn uzależnień wśród dzieci i młodzieży. Wszystko oparte było na przykładzie sympatycznego słonia Tadeusza, który urodził się ze zbyt długą trąbą. Pewnego dnia dowiedział się o istnieniu magicznego kapelusza, który zmienia wygląd każdego, kto go włoży. Tadeusz nie wiedział jednak, że podstępna mrówka Helena również pragnie zdobyć ów cudowny przedmiot.
Była to niezwykle piękna i refleksyjna opowieść o przyjaźni i poświęceniu. Udowodniono, że to, co inne niekoniecznie jest złe. Duża różnorodność postaci oraz połączenie gry żywych aktorów i lalek(pacynki) gwarantowała- 45 minutowe niesamowite widowisko.

Organizatorem spektaklu była szkolna pedagog – Edyta Warowna

Zobacz zdjęcia