Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

ŚNIADANIE DAJE NAM MOC!

Opublikowano: 22 Lis - 23:23

Już po raz drugi, wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Jerzmanowej, brali udział w programie edukacyjnym „Śniadanie daje moc!”. Najważniejszym celem tego programu jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! 8 listopada wspólnie ze szkołami z całej Polski, obchodziliśmy Dzień Śniadanie Daje Moc. Dzień ten w Europie obchodzony jest jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.
Koordynatorzy programu, p.Aneta Wasiluk i p.Dominika Szumińska zorganizowały śniadanie, w którym wzięli udział uczniowie klas I – III oraz IV – VI. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, mogły podzielić się własnoręcznie przygotowanymi, zdrowymi i kolorowymi kanapkami ze swoimi rówieśnikami oraz mogły spróbować nowych smaków i dowiedzieć się, co lubią jeść na śniadanie inne dzieci.

zobacz zdjęcia