‚SŁODKA JULKA”

Opublikowano: 27 Wrz - 17:07

01.10.2018 r. w naszej szkole odbędzie się inauguracja projektu kampanii społeczno- edukacyjnej „Słodka Julka”, którego celem jest propagowanie wiedzy na temat cukrzycy.

Projekt to wspólne przedsięwzięcie m.in. OZPN Legnica, MCZ, klubu Zagłębie Lubin i KGHM Polska Miedź.

Głównym celem jest propagowanie wiedzy na temat  choroby społeczeństwa XXI wieku , jaką jest cukrzyca , ale również pokazanie, że wszystkie dzieci są takie same, mimo chorób przewlekłych , które je dotykają.

Twarzą programu jest Julka, 8– latka z gminy Krotoszyce, która cierpi na cukrzycę. Na jej przykładzie gro ludzi będzie edukowało najmłodszych, ich rodziców i nauczycieli .

Miedziowe Centrum Zdrowia podczas programu będzie badało dzieci pod kątem wykrywania tej choroby. Będą pogadanki, warsztaty dla najmłodszych i dorosłych.