Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

SEANS ASTRONOMICZNY W PLANETARIUM BAJKONUR

Opublikowano: 05 Paź - 16:03

Jakie są konsekwencje ruchu obiegowego i obrotowego Ziemi? Jakie planety wchodzą w skład Układu Słonecznego i jakie warunki na nich panują ? Jakie tajemnice kryje w sobie Wszechświat?
Odpowiedzi na wyżej wymienione pytania udzielił uczniom klas I – III oraz IV – VI pan Tomasz Lewicki. Zaproszony przez p.Dominikę Szumińską, astronom z pasji i wykształcenia, tłumaczył i pokazywał w przenośnym planetarium niebo i zachodzące na nim zjawiska.
Godzinny seans pozwolił poznać tajemnice Wszechświata, właściwości i ruchy planet, wędrówkę Słońca po niebie , ale przede wszystkim posłużył do zainteresowania uczniów astronomią, której elementy pojawiają się na różnych etapach kształcenia szkolnego.

zobacz zdjęcia