ZASADY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO na rok szkolny 2019/2020

1. Podstawą udziału w postępowaniu rekrutacyjnym jest złożenie zgłoszenia  (dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły) lub wniosku (dotyczy dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły), które można pobrać ze strony internetowej szkoły www.szkola.jerzmanowa.com.pl lub bezpośrednio w placówce.
  2. Wnioski niekompletne lub wypełnione nieprawidłowo nie będą rozpatrywane.
  3. Postępowanie rekrutacyjne składa się z następujących etapów:
    • zarejestrowanie kandydata poprzez złożenie w sekretariacie szkoły prawidłowo wypełnionego zgłoszenia bądź wniosku;
    • postępowanie rekrutacyjne przeprowadza Komisja Rekrutacyjna;
    • podanie do publicznej wiadomości, poprzez umieszczenie w widocznym miejscu w siedzibie szkoły listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły;
    • postępowanie odwoławcze;
    • postępowanie uzupełniające w przypadku, gdy po przeprowadzeniu podstawowej rekrutacji szkoła dysponuje nadal wolnymi miejscami.
  4. Uczniowie zamieszkali w obwodzie szkoły przyjmowani są obligatoryjnie.
  5. W przypadku uczniów zamieszkałych poza obwodem szkoły w postępowaniu rekrutacyjnym uwzględnia się następujące kryteria określone przez organ prowadzący szkołę:
    • kandydat (dziecko), posiada rodzeństwo uczęszczające do szkoły, do której składany jest wniosek  – 20 pkt.;
    • kandydat (dziecko) kontynuuje naukę z grupą rówieśniczą z przedszkola – 15 pkt.;
    • Miejsce pracy zawodowej rodzica/opiekuna prawnego oraz usytuowanie szkoły ułatwiają organizację opieki nad kandydatem (dzieckiem) – 10 pkt.;
    • rodzic kandydata (dziecka) jest absolwentem szkoły, do której składany jest wniosek – 5 pkt.;

HARMONOGRAM REKRUTACJI UCZNIÓW DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

1. JANA PAWŁA II W JERZMANOWEJ

Przyjmowanie zgłoszeń lub wniosków w sekretariacie szkoły:

• I etap: 01 marca – 29 marca 2019r. do godz. 15:00
  • postępowanie uzupełniające; 29 kwietnia  – 10 maja 2019r.

Prace komisji rekrutacyjnej:

• I etap: 01 – 10 kwietnia 2019r.
  • postępowanie uzupełniające: 13 – 15 maja 2019r.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych:

• I etap: do 12 kwietnia 2019r.
  • postępowanie uzupełniające: do 17 maja 2019r.

Podanie do publicznej wiadomości informacji o przyjęciu lub nie przyjęciu uczniów do szkoły:

• I etap: do 26 kwietnia 2019r.
  • postępowanie uzupełniające: do 17 maja 2019r.
  • potwierdzenie przez rodzica/ prawnego opiekuna kandydata woli przyjęcia do klasy pierwszej w postaci pisemnego oświadczenia (dotyczy uczniów zamieszkałych poza obwodem szkoły): do 24 kwietnia 2019r.(pierwszy etap rekrutacyjny); do 28 maja 2019r. (postępowanie uzupełniające) – brak potwierdzenia woli podjęcia edukacji szkolnej w terminie skutkuje wykreśleniem dziecka z listy zakwalifikowanych kandydatów i utratą miejsca w pierwszej klasie.

WNIOSEK – obowiązuje uczniów zamieszkałych poza obwodem szkoły.
ZGŁOSZENIE – obowiązuje uczniów zamieszkałych w obwodzie szkoły.