Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

Dnia 30.10.2013r. w naszej szkole odbył się profilaktyczny spektakl teatralny „SIECIAKI”. W spektaklu uczestniczyli uczniowie klas O – VI

Widowisko powstało we współpracy z „Fundacją Dzieci Niczyje”, twórcą oraz pomysłodawcą serwisu „Sieciaki”  propagującego bezpieczeństwo dzieci w sieci. W spektaklu poruszany był problem cyberprzemocy coraz bardziej powszechnego zjawiska wśród dzieci i młodzieży. Prześladowanie przez internet jest szczególnie groźne dlatego, że poniżające materiały są dostępne w krótkim czasie dla wielu osób i pozostają w sieci na zawsze. W spektaklu  pokazano, jak w ciekawy sposób spędzać wolny czas, nie koniecznie przed szklanym ekranem telewizora czy monitora komputerowego.

To piękne, ale i zabawne przedstawienie dało dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych i zarazem było dla nich niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami. Cała gama oryginalnych bohaterów, wartka akcja i rozbrajający kunszt kabaretowy gwarantowały niesamowite widowisko zarówno dla dziecięcego  jak i dorosłego widza.

Zdjęcia ze spektaklu teatralnego „Sieciaki”.