Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

W marcu zorganizowany został szkolny etap konkursu sprawdzającego wiedzę o naszym kraju. Uczniowie klas piątych i czwartych zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi podziału administracyjnego Polski, krain geograficznych i pasów krajobrazowych, form ochrony przyrody, parków narodowych Polski, ciekawostek i rekordów związanych z Polską oraz rozpoznawaniem ciekawych miejsc i obiektów, które można zobaczyć w naszym kraju. Był to duży materiał do opanowania, mimo to, przygotowań do konkursu podjęli się też czwartoklasiści, którzy Polskę będą poznawać na lekcjach przyrody dopiero w przyszłym roku. Uczniów do konkursu przygotowywała p.Dominika Szumińska, na zajęciach Koła Przyrodniczego.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów klas IV i V. Najlepszy wynik uzyskali:
1.Aleksander Witkowicz z klasy IVb
2.Martyna Książek z klasy IVa
3.Jakub Bęben z klasy VB

Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami książkowymi oraz reprezentowali naszą szkołę w Konkursie Powiatowym „Piękna nasza Polska cała” w Grębocicach, który odbył się 23 marca 2017r. Mimo tego, że byli najmłodszą drużyną, z trzynastu drużyn biorących udział w konkursie, zdobyli wysokie 6 miejsce!.

Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

zobacz zdjęcia