Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

W dniu 17 września Poczet Sztandarowy Szkoły wraz z Dyrektorem uczestniczył, na zaproszenie Starosty Głogowskiego, Pana Jarosława Dudkowiaka oraz Prezesa Związku Sybiraków Koło w Głogowie, Pana Stanisława Dwojny,  w uroczystych obchodach 79-tej rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Obchody odbyły się w asyście wojska, przy akompaniamencie Orkiestry Zakładowej Huty Miedzi Głogów.Uroczystość odbyła się przy Pomniku Sybiraków na cmentarzu przy Kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe. Po uroczystej Mszy św. zaproszeni goście zabrali głos, nastąpiło odczytanie Apelu Poległych oraz Salwa Honorowa. Na zakończenie uroczystości złożono wieńce  i wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Sybiraków.

Pamiętajmy o tych, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce.