Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

Niecodzienne zajęcia języka angielskiego

Opublikowano: 10 Mar - 22:15

5 marca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej miało miejsce  wyjątkowe wydarzenie, a mianowicie odwiedził nas Pan Mark Andrews, doświadczony wykładowca, nauczyciel j. angielskiego. Przeprowadził dwie lekcje otwarte z j. angielskiego dla naszych uczniów. Łącznie 33 uczniów z klas 7 i 8 wzięło udział w tych niecodziennych zajęciach.

Pan Mark Andrews pracuje jako trener nauczycieli i całe swoje dorosłe życie spędził we wschodniej i środkowej Europie. Przez 12 lat pracował jako konsultant ds. nauczania języka angielskiego dla znanej organizacji British Council, a obecnie jest dyrektorem ds. rozwoju nauczycieli w organizacji SOL (Sharing One Language), która ma swoją siedzibę w Devon, w Wielkiej Brytanii. To z pewnością nietuzinkowa postać, która swoim entuzjazmem do nauki i rozwoju zaraża nie tylko uczniów, ale również nauczycieli.

Dla uczniów naszej szkoły była to wyjątkowa okazja, aby sprawdzić się w interakcji z osobą, która nie mówi po polsku, wykorzystać swoje dotychczasowe umiejętności i wiedzę, oraz przełamać barierę w mówieniu. Nasi uczniowie świetnie się spisali i pokazali z jak najlepszej strony. Styczność z autentycznym językiem i tak inspirującą osobą pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli na bardzo długo bowiem lekcje pokazowe p. Marka obserwowały bowiem nauczycielki ze szkoły w Jerzmanowej i Jaczowie.

Poza nauką języka angielskiego, uczniowie zdobywali nowe kompetencje społeczne takie jak prezentacja materiału na forum klasy oraz rozwijali umiejętności pracy w grupie. Uczniowie przyznają, że taka lekcja była dla nich świetnym doświadczeniem.

Spotkanie dla uczniów Szkoły im. Jana Pawła II w Jerzmanowej mogło odbyć się dzięki działalności Fudacji SOL – Sharing One Language, która prowadzi w Wielkiej Brytanii wyjazdowe kursy językowe oraz szkolenia zawodowe dla nauczycieli.

Organiatorzy,

p. Anna Paryż i p. Natalia Pracz