Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

MARATON PISANIA LISTÓW

Opublikowano: 13 Gru - 11:28

Dnia 8.12.2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej odbył się MARATON PISANIA LISTÓW w obronie praw człowieka. Klasy VII a i VII b oraz nauczyciele pisali listy w obronie 10 bohaterów z całego świata. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów . Napisaliśmy 49 listów. Organizatorem akcji w naszej szkole była szkolna pedagog – Edyta Warowna.
Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach , kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia Amnesty International mobilizuje ludzi na całym świecie do przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka. Dlatego cieszymy się ,że po raz pierwszy mogliśmy go zorganizować w naszej szkole. W przyszłym roku będziemy to kontynuować.

Zobacz zdjęcia