Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

LEKCJA PRZYRODY NA ŻYWO

Opublikowano: 25 Mar - 22:37

W pierwszy Dzień Wiosny, uczniów naszej szkoły odwiedziła Agencja Impresaryjno-Artystyczna Klaps Art. z Krakowa, która od ponad 18 lat z sukcesem prowadzi cykl spotkań edukacyjnych z przyrodą z udziałem gadów, płazów, owadów oraz pajęczaków. Swoim zasięgiem obejmuje terytorium całej Polski.

Podczas wizyty zaprezentowane zostały węże: boa tęczowy, pyton tygrysi- albinos, boa dusiciel, wąż smugooki. Uczniowie poznali informacje dotyczące systematyki, morfologii, fizjologii, sposobów rozmnażania i odżywiania u gadów. Mogli dowiedzieć się, w jakich środowiskach występują przedstawione gatunki, jakie są ich zachowania i przyzwyczajenia. 

Spotkanie edukacyjne poświęcone gadom dostarczyło informacji dotyczących życia, hodowli oraz nawyków tej niezwykle ciekawej rodziny zwierząt. Dużym atutem spotkania był fakt, iż umożliwiono młodym odbiorcom obserwację zwierząt, a także pozwolono na bezpośredni kontakt z wężami. Oczywiście wszystko odbyło się pod czujnym okiem pedagoga, a zarazem opiekuna zwierząt. Uczniowie byli zachwyceni. Mają również nadzieję, że następnym razem będą mogli zobaczyć na żywo i poznać informacje dotyczące pajęczaków, owadów lub płazów.

Dominika Szumińska