LEKCJA EKOLOGII

Opublikowano: 13 Lut - 10:31

Dnia 10.02.2017r. uczniowie z klas trzecich, uczestniczyli w lekcji z zakresu edukacji przyrodniczo-ekologicznej „Dobre rady na odpady”, którą prowadziła Pani Agnieszka Gruszczyńska ze Związku Gmin Zagłębia Miedziowego. Celem zajęć jest kształtowanie postaw proekologicznych, rozbudzanie świadomości ekologicznej, przygotowanie dzieci do podejmowania świadomych działań, by ograniczyć ilość śmieci; oraz wzbogacanie słownictwa o treści ekologicznej. Pogadanka i prezentacje z cyklu „Nie marnuję, segreguję”, „Edka porady jak segregować odpady”,„Edek podpowiada, do którego co się wkłada”; ”Edka porady jak wykorzystać odpady”; to ciekawa forma przekazu dla dzieci, które z chęcią i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.
Podczas zajęć uczniowie utrwalali i poznali też, nowe pojęcia z zakresy ekologii, m.in. recykling, segregacja odpadów, sortowanie, kompostownik; pojęcia związane z gospodarowaniem odpadami. Dowiedzieli się w jaki sposób i dlaczego należy segregować odpady; jaki jest sens stosowania opakowań ekologicznych oraz jak ważne są działania, sprzyjające środowisku przyrodniczemu.
Na koniec zajęć, uczestnicy lekcji proekologicznej, otrzymali drobne upominki.
Mamy nadziedzieję, że takie lekcje zwiększą świadomość i poczucie odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze i kulturowe własnego regionu i Polski.

Zobacz zdjęcia z lekcjii