Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

Konkursy

Szkolny Mistrz Ortografii 2016/17

 

W tym roku szkolnym polonistki z naszej szkoły postanowiły poszukać Szkolnego Mistrza Ortografii. Pani Justyna Kaniuczok ułożyła test ortograficzny z którym zmagali się chętni uczniowie z klas IV-VI. Z dumą ogłaszamy, że Szkolnym Mistrzem Ortografii został Paweł Makowiecki ! Drugie miejsce zajęły: Diana Byelyanska oraz Zofia Niedośpiał, III miejsce zajęły: Martyna Książek i Marianna Janusz, wyróżnienia otrzymali: Bartosz Załudzki i Emilia Pyziak.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🙂

zobacz zdjęcia


Znamy się na fraszkach

 

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w międzyszkolne konkursy organizowane przez Szkołę Podstawową w Jaczowie z okazji Patronady Szkolnej. Z dumą informujemy, że Aleksander Witkowicz zajął I miejsce w konkursie na fraszkę związaną z Henrykiem Sienkiewiczem. W tym samym konkursie Emilia Pyziak oraz Marianna Janusz zajęły III lokatę. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zmagań międzyszkolnych i życzymy dalszych sukcesów.

zobacz zdjęcia


Sienkiewiczowski Festiwal Nauk Matematyczno-Przyrodniczy

 

17 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej w Jaczowie odbył się Sienkiewiczowski Festiwal Nauk Matematyczno – Przyrodniczych. Jest to już druga edycja konkursu, w którym wzięli udział uczniowie klas IV –VI ze Szkoły Podstawowej w Jaczowie i ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej. Uczniowie w zespołach trzyosobowych rozwiązywali nietypowe zadania z dziedziny matematyki i przyrody. Były między innymi tangramy, zakupy w sklepie, zadania z „zapałkami”, krzyżówka matematyczna, wykreślanka przyrodnicza, kierunki geograficzne i tzw. państwa i miasta. W czasie przerwy uczniowie mogli odpocząć oraz zjeść drożdżówki i owoce, który zostały zakupione ze środków Szkoły Podstawowej w Jaczowie. Ogromnie dziękujemy za pomoc w organizacji poczęstunku.

Organizatorami konkursu były: pani Agnieszka Wodnicka, pani Bogusława Molińska, pani Anna Szyszkowska i pani Magdalena Nadymus. W jury zasiadła również pani Katarzyna Kaczocha, której bardzo dziękujemy za pomoc.
Po podsumowaniu wyników pani dyrektor Wioletta Olejnik złożyła gratulacje i wręczyła dyplomy:

I miejsce zajęła klasa VA ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej w składzie: Marta Ryszko, Filip Malinowski i Bartosz Paryż

II miejsce zajęła klasa IVA ze Szkoły Podstawowej w Jaczowie w składzie: Natasza Mysłowska, Julia Buczyńska i Dawid Piątek

III miejsce przypadło klasie VI A ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej w składzie: Agata Perdjon, Izabela Grochowska i Paweł Makowiecki

Wszystkim laureatom konkursu składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy również pozostałym uczestnikom, którym zabrakło niewiele punktów do zwycięstwa. Wszystkich zapraszamy już za rok.

zobacz zdjęcia


Zaczytani uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej

 

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników. Dzielnie czytali i wytrwale testy rozwiązywali. Do półfinału zakwalifikowały się drużyny w składzie: klasy I-III – Karolina Maciejewska, Wiktoria Krawczyk, Mateusz Knihnicki, klasy IV-VI – Marianna Janusz, Aleksander Witkowicz, Maciej Wołoszyn. W dumą informujemy, że nasi reprezentanci uzyskali bardzo dobre wyniki. Obie grupy zdobyły I miejsce w powiecie. Drużyna I-III zajęła trzecie miejsce w województwie. Drużyna IV-VI znalazła się w pierwszej dziesiątce w województwie. Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników. Uczniowie włożyli bardzo dużo pracy i jesteśmy dumni z ich osiągnięć. 🙂

zobacz zdjęcia


XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

Dnia 27  kwietnia w Starostwie Powiatowym w Głogowie ogłoszono wyniki  XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci  i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

Laureatom konkursu na etapie powiatowym nagrody wręczył Komendant Powiatowy PSP w Głogowie Piotr Durał wraz z Przewodniczącą Jury Konkursowego Elwirą Pankowską-Kotapską.

Miło nam poinformować, że laureatem III miejsca w konkursie jest uczeń naszej szkoły ALEKSANDER WITKOWICZ z kl. IVb, opiekunem artystycznym jest p. Beata Janowska.

Gratulujemy Aleksandrowi życząc powodzenia w etapie wojewódzkim konkursu.

zobacz zdjęcia


POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY – „KARTKA WIELKANOCNA”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 7 w Głogowie. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III uczęszczających do świetlic szkolnych. Udział wzięło 11 szkół z Powiatu Głogowskiego. Dnia 5.04.2017r. zwycięzcy wraz z wychowawcą świetlicy szkolnej P. Iwoną Gorzelańczyk odebrali swoje nagrody. Wyniki konkursu:
KATEGORIA KLAS I: miejsce II Malwina Wołoszyn,
KATEGORIA KLAS II: miejsce II Victoria Madecka,
KATEGORIA KLAS III: miejsce II Wiktoria Krawczyk.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

zobacz zdjęcia


POWIATOWY KONKURS MŁODY EKONOMISTA

Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Głogowie. Udział wzięło 12 szkół z naszego powiatu. Nasza drużyna zajęła 4 miejsce opiekunem była pani Julita Zwolińska:-) Serdeczne Gratulacje!

zobacz zdjęcia


ZNAMY KULTURĘ USA!

1 marca nauczyciele języka angielskiego Pani Agnieszka Greczyńska – Witkowicz oraz Pani Dominika Szumińska zorganizowały szkolny etap konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych. W konkursie wzięło udział 10 uczniów klas IV- VI.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Klaudia Karawacka z klasy VB
II miejsce – Jakub Bęben z klasy VB
III miejsce – Filip Malinowski z klasy VA

Zwycięzcy etapu szkolnego 4 kwietnia 2017 r. uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „Across cultures” zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 14 w Głogowie. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się dużą znajomością kultury USA, która obejmowała zagadnienia dotyczące podziału terytorialnego Stanów Zjednoczonych, edukacji, historii, symboli narodowych, znanych Amerykanów (prezydentów, sportowców, naukowców, podróżników, pisarzy, aktorów), rządu, obchodzonych świąt, życia szkolnego i form spędzania czasu wolnego.

Uczniowie zmierzyli się indywidualnie z testem, pracowali w grupie odpowiadając na przygotowane pytania oraz wykonali plakat zachęcający do odwiedzenia USA. Wszystkie pytania konkursowe przygotowane zostały w języku angielskim. I miejsce zdobyła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie, II miejsce SP Aslan w Głogowie, III miejsce SP nr 3 w Głogowie. Uczniowie naszej szkoły świetnie poradzili sobie z zadaniami, zdobywając 6 miejsce i będąc jedną z dwóch szkół podstawowych spoza Głogowa, biorących udział w konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

zobacz zdjęcia


POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

W marcu zorganizowany został szkolny etap konkursu sprawdzającego wiedzę o naszym kraju. Uczniowie klas piątych i czwartych zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi podziału administracyjnego Polski, krain geograficznych i pasów krajobrazowych, form ochrony przyrody, parków narodowych Polski, ciekawostek i rekordów związanych z Polską oraz rozpoznawaniem ciekawych miejsc i obiektów, które można zobaczyć w naszym kraju. Był to duży materiał do opanowania, mimo to, przygotowań do konkursu podjęli się też czwartoklasiści, którzy Polskę będą poznawać na lekcjach przyrody dopiero w przyszłym roku. Uczniów do konkursu przygotowywała p.Dominika Szumińska, na zajęciach Koła Przyrodniczego.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów klas IV i V. Najlepszy wynik uzyskali:
1.Aleksander Witkowicz z klasy IVb
2.Martyna Książek z klasy IVa
3.Jakub Bęben z klasy VB

Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami książkowymi oraz reprezentowali naszą szkołę w Konkursie Powiatowym „Piękna nasza Polska cała” w Grębocicach, który odbył się 23 marca 2017r. Mimo tego, że byli najmłodszą drużyną, z trzynastu drużyn biorących udział w konkursie, zdobyli wysokie 6 miejsce!.

Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

zobacz zdjęcia


Konkurs Czytelniczy pt. „W krainie Narnii”

Miło nam poinformować, iż w dniu 29 marca 2017r. nasi uczniowie Martyna Książek i Aleksander Witkowicz zdobyli wyróżnienie w powiatowym konkursie czytelniczym pt. „W krainie Narnii”, organizowanym przez Szkołę Podstawową „Aslan” w Głogowie. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą ze znajomości powieści C.S. Lewisa „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”. Dzielnie walczyli o miejsca na podium. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w następnym konkursie.

zobacz zdjęcia


Powiatowy Turniej Matematyczny kl.V „Matematyka może się przydać…”

Dnia 29 marca 2017r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Głogowie odbył się Dnia 29 marca 2017r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Głogowie odbył się Powiatowy Turniej Drużynowy „Matematyka może się przydać…” dla uczniów klas piątych.W konkursie brało udział 13 szkół z powiatu głogowskiego.
Nasza drużyna: Klaudia Karawacka, Agata Polak, Jakub Bęben, Filip Malinowski ucz. klas V po zaciętej rywalizacji i walce z praktycznymi zadaniami matematycznymi zdobyła II miejsce!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

zobacz zdjęcia

 


SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS III

20 marca 2017roku w naszej szkole odbył się KONKURS MATEMATYCZNY. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań matematycznych oraz wyłonienie najlepszych matematyków do XIII POWIATOWEGO TURNIEJU MATEMATYCZNEGO DLA KLAS III. W konkursie z matematyką zmagało się 14 uczniów z klas III. Wyniki są następujące:
I miejsce – Karolina Maciejewska
II miejsce – Natalia Gaworczak
III miejsce – Hanna Sawka
WYRÓŻNIENIA:

Paweł Brzeskot
Patrycja Dziuba
Mateusz Wołoszyn
Jakub Lasota
Aleksandra Posała
W XIII POWIATOWYM TURNIEJU MATEMATYCZNYM NASZĄ SZKOŁĘ BĘDĄ REPREZENTOWAŁY: KAROLINA MACIEJEWSKA I NATALIA GAWORCZAK

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a Karolinie i Natalii życzymy dalszych sukcesów !!!


ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

22 MARCA w MOK-u, w dniu ŚWIATOWEGO DNIA WODY, nasi uczniowie uczesniczyli w -Sympozjum dla uczniów i nauczycieli WODA JAKO SUROWIEC I BEZCENNE DOBRO. Organizatorem prelekcji byli: PWiK w Głogowie, Gimnazjum nr 5 w Głogowie, Powiatowe Centrum Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doskonalenia Nauczycieli w Głogowie. Poprzez ciekawą prezentację, prelegenci przedstawili w jaki sposób woda dociera do mieszkańców Głogowa, jak jest kontrolowana, aby czysta, dotarła do naszych kranów. Dzisiaj picie zimnej wody z kranu jest naprawdę bezpieczne. Picie wody jest bezpieczne, jak zapeniał nas pracownik PWiK. Woda z kranu, posiada minerały w tym biopierwiastki, takie jak wapń i magnez. Trzeba mieć świadomość, że pijąc wodę dostarczamy naszemu organizmowi nie tylko to, co na chemii nazywamy H2O, ale także cały szereg różnych rzeczy, które są w niej rozpuszczalne. O takich ważnych sprawach, jak i w jaki sposób oszczędzać wodę, usłyszeli nie tylko nasi uczniowie.W holu też, można było kupić pyszne ciasta, a dochód ze sprzedaży przekazano na akcję „Głogów i okolice budują studnie w Afryce”. W tym, też dniu został rozstrzygnięty konkurs „Dlaczego piję wodę z kranu”. Choć prac, które złozyli nasi uczniowie było wiele, wyróżnienia otrzymali:
Malwina Wołoszyn, uczennica z klasy I oraz Karolina Błońska z klasy IVa.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Organizatorzy: Beata Janowska i Aneta Wasiluk
zobacz zdjęcia

SPRAWOZDANIE Z II GMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO KLAS II – III
22 marca 2017r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny klas II – III. W konkursie wzięło udział 12 uczniów, 6 reprezentantów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie i 6 reprezentantów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych.
Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie reprezentowali:
1. Milena Rudzka
2. Hanna Nienartowicz
3. Maja Jurczyk
4. Tomasz Nadymus
5. Kamila Łęska
6. Szymon Stażtński
Opiekun Pani Beata Nadymus
Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Jerzmanowej reprezentowali:
1. Lena Szajnicka
2. Hubert Kaczorek
3. Michał Walas
4. Hanna Sawka
5. Patrycja Dziuba
6. Oskar Piekarski
Opiekun Pani Marta Tomasik
Podczas konkursu uczniowie zmagali się z ośmioma zadaniami ortograficznymi, w których można było uzyskać 105 pkt. Szkolna komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów oraz trzy wyróżnienia.
LAUREACI:
I miejsce PATRYCJA DZIUBA
II miejsce MICHAŁ WALAS
III miejsce HANNA SAWKA
WYRÓŻNIENIA:
OSKAR PIEKARSKI
MILENA RUDZKA
HANNA NIENARTOWICZ
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
Komisja w składzie: 1. Iwona Kubicka 2. Marta Tomasik 3. Beata Nadymus


OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZY

Gratulacje dla naszych wspaniałych uczniów!
Dnia 28.04.2016 r. w naszej szkole odbył się OGÓLNOPOLSKI KONKURS EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZY. Organizatorem były:
P. Aneta Wasiluk i P. Dominika Szumilas.
Konkurs skierowany był dla uczniów w trzech kategoriach: dla edukacji wczesnoszkolnej (kl. I-III), dla szkoły podstawowej (kl. IV-VI) i dla gimnazjum.
Celem konkursu jest kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej, a także propagowanie obchodów związanych z Dniem Ziemi. Chętni uczniowie, z uśmiechem wypełniali testy. Uczestniczący w konkursie, wykazali się bardzo dużą znajomością różnorodnych form ochrony środowiska naturalnego Ziemi, jak i wiedzy przyrodniczej.
Gratulacje należą się też pierwszoklasistom, którzy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do udziału w konkursie. Uczestnicy, którzy wykazali się największą wiedzą zostali uhonorowani nagrodami:
• od 2 miejsca do 5 miejsca- dyplom laureata i nagroda książkowa;
• od 6-10 miejsca- dyplom wyróżnienia:
III miejsce -Sawka Hanna kl.2c, Pręga Kacper kl.3b,
IV miejsce – Witkowicz Aleksander, kl. 3b,
V miejsce-Lasota Jakub kl.2a,Maciejewska Karolina kl.2b,Krawczyk Wiktoria, kl.2c
VI miejsce – Bielecka Dominika kl.2c;
VIII miejsce- Piekarski Oskar, kl.1a

Cieszymy się, że udział w konkursie był dla dzieci radością, zabawą i możliwością zgłębienia wiedzy z zakresu ochrony środowiska przyrodniczego Ziemi. Laureatom konkursu, wyróżnionym, dziękujemy za udział i składamy gratulacje!


SZKOLNY KONKURS „PARKI NARODOWE POLSKI”

Dnia 20.05.2016r. odbył się szkolny etap konkursu „Parki Narodowe Polski”, w którym uczniowie klas piątych i szóstych musieli wykazać się wiedzą dotyczącą położenia parków narodowych w Polsce, ich symboli, charakterystycznych roślin i zwierząt oraz wielu innych ciekawostek związanych z ochroną przyrody w Polsce.

Wyniki szkolenego etapu konkursu:

 1. miejsce – Filip Szymański z klasy VI
 2. miejsce – Marcel Zachoszcz z klasy VI
 3. miejsce – Jakub Malinowski z klasy Vb

Uczniowie będą brali udział w trzeciej części Głogowskiego Konkursu Ekologicznego w Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie, gdzie zmierzą się z laureatami szkolnych etapów konkursów wiedzy o parkach narodowych Polski, reprezentujących szkoły powiatu głogowskiego. Życzymy powodzenia!


WYNIKI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „MY SIENKIEWICZ”

20 maja 2016r. uczennice naszej szkoły, Agata Polak i Klaudia Karawacka z klasy IVb, odebrały dyplomy i nagrody za udział w Międzyszkolnym Konkursie na najciekawszy album lub prezentację multimedialną w języku angielskim zorganizowany przez Panią Ewę Kaczor z okazji 70-lecia Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie.

Uczennice klasy IVb przygotowały prezentacje multimedialne na temat życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. Prace przygotowywane były na Zajęciach Młodych i Kreatywnych, pod czujnym okiem P.Dominiki Szumińskiej, nauczyciela języka angielskiego w klasach czwartych.

Wyniki konkursu:

 1. miejsce: AGATA POLAK kl. IVB ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej
 2. miejsce: KLAUDIA KARAWACKA kl.IVB ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej
 3. miejsce: ALEKS GALON kl.IVA ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie

Wyróżnienie: STANISŁAW MAKARA kl. IVA ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.


POWIATOWY KONKURS PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

Drugi etap Powiatowego Konkursu Ekologicznego w Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie polegał na samodzielnym przygotowaniu piosenki o tematyce związanej z wodą oraz przygotowaniu instrumentów muzycznych z różnych surowców wtórnych.

Uczennice klasy Vb, Marianna Janusz i Zosia Niedośpiał oraz Dominika Kozłowska z klasy VI przygotowywały się do występu na zajęciach Koła Przyrodniczego.

16 maja 2016r. reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Piosenki Ekologicznej „Woda” i zdobyły III miejsce!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


ROZSTRZYGNIĘCIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„ZAPROJETUJ OGRÓD PRZYJAZNY PTAKOM”

Uczennica klasy IIb Iga Samborska zdobyła wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym „Zaprojektuj ogród przyjazny ptakom”, organizowanym przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych. Idze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Więcej informacji o konkursie a stronie:
http://www.dzpk.pl/pl/konkursy-imprezy/670-rozstrzygniecie-konkursu-zaprojektuj-ogrod-przyjazny-ptakom.html#

Ortograficzny sukces Mateusza

Z dumą informujemy, że Mateusz Cichocki, uczeń klasy VI zajął II miejsce w Dyktandzie Sienkiewiczowskim. Międzyszkolny konkurs ortograficzny zorganizowała p. Aneta Kantowicz w ramach obchodów 70 lecia Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie. Nagrody zostały wręczone 20 maja na uroczystym Święcie Szkoły w Jaczowie.
Do konkursu przygotowywała p. Barbara Tuczyńska

Zobacz zdjęcia

KOLEJNY SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY!!!

Dnia 11 maja odbył się POWIATOWY TURNIEJ ROWEROWY  „PRZEPIS NA BEZPIECZNY ROWER”.

Turniej organizowany przez głogowską policję skierowany jest do uczniów czwartych klas szkół podstawowych. Uczestnicy zawodów musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, umiejętnościami praktycznymi w jeździe rowerem oraz praktyczną znajomością przepisów. Naszą szkołę reprezentowali:  AGATA POLAK i  MICHAŁ LOREK z kl. IVB

Laureatką I miejsca jest uczennica naszej szkoły – AGATA POLAK,  która była bezkonkurencyjna wśród  uczestników  i wygrała rower oraz wiele innych drobnych upominków.

Uczniów przygotowała p. Beata Janowska.

Zobacz zdjęcia

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY 

10 maja 2016 r. naszej szkole  odbył się VII Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Latawiec moich marzeń” – warsztaty twórcze. Tematem przewodnim konkursu były „Rośliny, które kwitną w maju”. Organizatorkami konkursu były  p. Renata Strong i p. Agnieszka Czechowska. Na konkurs przybyły wraz ze swoimi opiekunkami uczennice ze: Szkół podstawowych: nr 3, 6, 12, 14, SP – Jerzmanowa.

Uczennice pracowały w zespołach dwuosobowych na materiale własnym i na materiale przygotowanym przez organizatora konkursu. Prace były wykonane bardzo starannie, pomysłowo i kolorowo, uczennice wykazały się wysoką inwencją twórczą, w swoich pracach zastosowały szereg technik plastycznych.

Jury w składzie: p. R. Strong, p. A. Czechowska, p. J. Strągowska, M. Rączka, p. M. Uliczka, p. B. Janowska, p. M. Matyszek oraz uczennice biorące udział w konkursie wyłoniły zwycięzców.

LAUREACI KONKURSU

– I miejsce –  Adrianna Wróbel, Sylwia Kmieciak (op. I. Kubiak) z SP-6;

– II miejsce  Marianna Janusz, Zofia Niedośpiał  (op. B Janowska) – SP – JERZMANOWA ,             

Natalia Kopczyńska i Wiktoria Gąsior (op. M. Rączka) – SP-12,                                                                       Iga Bączkowska i Weronika Raczkowska (op. M. Uliczka) SP-3,

III miejsce zajęły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie: Martyna Łaszkiewicz i Maja Gogol (op. A. Czechowska).

Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały dyplomy i nagrody ufundowane przez DYREKCJĘ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 w Głogowie.  Warsztaty przebiegały w pogodnej atmosferze, uczennice były zadowolone z tej formy pracy.

Zobacz zdjęcia

SPRAWOZDANIE Z GMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO KLAS II – III
„MISTRZ ORTOGRAFII”

Dnia 26 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny klas II – III pt. „Mistrz Ortografii”. W konkursie wzięło udział 12 uczniów, 6 reprezentantów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie i 6 reprezentantów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych.
Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie reprezentowali:
1. Dawid Kantowicz
2. Emilia Kantowicz
3. Aleksandra Krupa
4. Martyna Borek
5. Paweł Bielski
6. Tymoteusz Bielski
Opiekun Pani Agnieszka Paś
Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Jerzmanowej reprezentowali:
1. Kacper Pręga
2. Michał Walas
3. Martyna Książek
4. Hanna Sawka
5. Patrycja Dziuba
6. Alan Polasik
Podczas konkursu uczniowie zmagali się z siedmioma zadaniami ortograficznymi, w których można było uzyskać 101 pkt. Szkolna komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów, którzy uzyskali największą liczbę punktów oraz jedno wyróżnienie.
I miejsce KACPER PRĘGA
II miejsce MICHAŁ WALAS
III miejsce MARTYNA KSIĄŻEK
Wyróżnienie DAWID KANTOWICZ
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
Komisja w składzie:
1. Justyna Kaniuczok
2. Marta Tomasik
3. Agnieszka Paś

Zobacz zdjęcia

 

Szkolny Konkurs Plastyczny – „Latawiec moich marzeń”.

 

 

Dnia 28 kwietnia b.r. odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny – „Latawiec moich marzeń”. Tym razem uczestnicy przygotowywali latawiec, którego motywem przewodnim były kwiaty kwitnące w maju. Jak corocznie najpiękniejszy latawiec wybrany został w wyniku głosowania przedstawicieli uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Wyniki konkursu są następujące:
I miejsce – Zofia Niedośpiał, Marianna Janusz
II miejsce – Paweł Cybulski, Marcin Przewoźnik
Wyróżnienie: Wiktoria Garsztka, Agata Słomińska
Konkurs przeprowadziła p. Beata Janowska.Laureatki I miejsca reprezentować będą Szkołę w powiatowym etapie konkursu, który odbędzie się 10 maja b.r. w Głogowie w SP nr 14.
Życzymy powodzenia!

VII POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY „ŚWIAT WOKÓŁ NAS”

 

 

Dnia 16.03.2016r. w Szkole Podstawowej Nr 12 odbył się Powiatowy Konkurs Przyrodniczy „Świat wokół nas”. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce, kształcenie logicznego myślenia i poprawnego formułowania wniosków.
W konkursie wzięło udział 14 szkół podstawowych powiatu głogowskiego. Pięć szkół zostało wyróżnionych dyplomami i nagrodami. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy szóstej: Filip Szymański i Marcel Zachoszcz, którzy zdobyli IV miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tablety są już w naszej szkole!

 

 

W piątek, 22 stycznia 2016r, przedstawiciele klasy VI wraz z panią Basią Tuczyńską oraz panią dyrektor Mariolą Tuz uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród ORE „Szkoła na czasie, e-podręczniki w klasie!”. Nasza szkoła zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VI, za co otrzymaliśmy trzydzieści tabletów oraz trzy szafy na sprzęt elektroniczny. Uczniowie biorący udział w uroczystości dostali również gry planszowe.

Podczas uroczystości głos zabrali: dyrektor ORE dr hab. Marek Piotrowski (E-podręczniki – świat w dwóch kliknięciach); Marcin Bochenek, dyrektor Projektów Strategicznych w NASK. (Młodzi ludzie w środowisku wirtualnym); dr Joanna Lizut z Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. J. Korczaka w Warszawie (Zagrożenia cyberprzestrzeni). Ministerstwo Edukacji Narodowej reprezentowała Małgorzata Szybalska, dyrektor Departamentu Jakości Edukacji.

Konkurs został zorganizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z bibliotekami pedagogicznymi.

Konkurs realizowano w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Komisja konkursowa na etapie ogólnopolskim wyłoniła 11 laureatów oraz przyznała 2 nagrody dodatkowe.

Wszyscy wrócili zmęczeni, ale uśmiechnięci i zadowoleni.

+ Zobacz zdjęcia!

Jeszcze raz gratulujemy zwycięstwa !

 

Eko – logiczni zwycięzcy!

Z przyjemnością informujemy, że nasza nauczycielka, p. Barbara Tuczyńska wygrała konkurs ogłoszony przez Związek Gmin Zagłębia Miedziowego. Zadanie konkursowe polegało na wymyśleniu tytułu gazetki poświęconej problematyce gospodarki odpadami.
W tym samym konkursie uczennica klasy IIa, Paulinka Nawrot zdobyła wyróżnienie. Jej tytuł – Segregatorek ¬ tak spodobał się jury, że stanie się on tytułem strony poświęconej aktywności ekologicznej dzieci.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZY „SAMOUCZEK”

 

 

Dnia 1.12.2015r. w naszej szkole zorganizowano apel, na którym wręczono dyplomy oraz nagrody uczniom, którzy brali udział w Szkolnym Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym „Samouczek”. Jury w składzie Bogusława Molińska i Dominika Szumińska oceniło prace i wyłoniło zwycięzców konkursu, którego celem jest rozwijanie zainteresowań matematyczno – przyrodniczych i wdrażanie do wykorzystania w praktyce posiadanej wiedzy.

Oto wyniki konkursu:

 1. miejsce zdobył Filip Szymański
 2. miejsce zdobył Paweł Makowiecki
 3. miejsce zdobył Filip Dubowski

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

TURNIEJ JĘZYKA ANGIELSKIEGO MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT III

 

 

Dnia 10.11.2015r. odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego „Macmillan Primary School Tournament III”. Z testem leksykalno – gramatycznym zmierzyło się 14 uczniów klas I – III oraz 11 uczniów klas IV – VI. Jury w składzie: Agnieszka Greczyńska – Witkowicz, Natalia Pracz oraz Dominika Szumińska wyłoniło zwycięzców.

W kategorii klas I – III:

 1. miejsce zdobył Kacper Pręga
 2. miejsce zdobył Mikołaj Patyk
 3. miejsce zdobył Aleksander Witkowicz

W kategorii klas IV – VI:

 1. miejsce zdobyli Mateusz Cichocki oraz Patryk Karolonek
 2. miejsce zdobył Marcel Zachoszcz
 3. miejsce zdobył Wojciech Królak

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w podanych kategoriach wiekowych, reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Turnieju Języka Angielskiego „Macmillan Primary School Tournament III”, który odbył się 18.11.2015r. w Szkole Podstawowej nr 14 w Głogowie. W kategorii klas I – III, w której brało udział 18 uczniów z jedenastu szkół powiatu głogowskiego Kacper Pręga zdobył IV miejsce.

Dyplomy oraz nagrody wręczone zostały uczestnikom konkursu na apelu szkolnym, który odbył się na początku grudnia.

Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nasza szkoła bierze udział w konkursie „Szkoła na czasie, e-podręczniki w klasie”

 

 

Zadanie konkursowe polega na opisaniu lekcji opartej na pracy z e-podręcznikami.Klasa VI przeniosła się do wirtualnej galerii sztuki, a następnie sama próbowała swoich sił w pop-arcie (oczywiście przy pomocy nowoczesnej technologii i odpowiednich programów komputerowych). Wyniki pracy uczniów można podziwiać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowej a także oglądając filmik:

Trzymajcie kciuki!

Konkurs plastyczny „Mój Miś i Ja” rozstrzygnięty!

W tym roku p. Barbara Tuczyńska z biblioteki szkolnej oraz P. Dominika Szumińska, jako opiekun Samorządu Uczniowskiego, z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia postanowiły zorganizować konkurs plastyczny dla klas I-III „Mój Miś i Ja” . W konkursie wzięło udział 33 uczniów. Jury w składzie: p.Mariola Tuz, Marta Tomasik, . D. Szumińska oraz B. Tuczyńska oceniły prace biorąc pod uwagę samodzielność, oryginalność oraz estetykę. Wszystkie zgłoszone obrazki były bardzo piękne a ich ocena bardzo trudna.

Zwycięzcy to:

I miejsce – Wiktoria Krawczyk (58 punktów)

II miejsce – Bartosz Markiewicz (53 punkty)

II miejsce – Kacper Pręga (53 punkty)

III miejsce – Lena Szajnicka (52 punkty)

III miejsce – Daria Paduch (52 punkty)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach


Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

Dnia 02 listopada w auli naszej szkoły odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Uczniowie klas I-VI konkurowali w umiejętnościach wokalnych, w kategoriach solista i zespół klas I-III i IV-VI . Kategorię solista reprezentowało 12 uczniów, zaś kategorię zespół – 5 grup z kl. I-VI, łącznie wystąpiło 24 uczniów naszej szkoły.

Jury w składzie:

 • Pani Dyrektor Mariola Tuz,
 • Pani Aneta Wasiluk,
 • Pani Grażyna Wyrwas,
 • Pani Barbara Tuczyńska

wyłoniło laureatów konkursu.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości. Organizator Pani Beata Janowska dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a przede wszystkim uczniom klas I-III, którzy bardzo licznie zgłosili się do konkursu.

 

Zobacz zdjęcia z konkursu

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Latawiec moich marzeń”

Dnia 13 maja b.r. w Szkole Podstawowej nr 14 w Głogowie odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny „Latawiec moich marzeń”. Tegoroczna praca polegała na wykonaniu latawca w formie motyla.

Reprezentantki naszej Szkoły – AGATA JANUSZ I WIKTORIA BIAŁEK zajęły I miejsce

Zobacz zdjęcia z konkursu.

GRATULUJEMY!!!

TURNIEJ MOTORYZACYJNY
Przy udziale głogowskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, 14 kwietnia 2015 r. odbył się kolejny turniej motoryzacyjny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz szkół średnich. Były to eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego i Bezpieczeństwa w Ruchu DrogowymZawody odbyły się na terenie Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. W ich trakcie należy wykazać się licznymi umiejętnościami:- teoretyczną znajomością przepisów ruchu drogowego
– udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej,
– jazdą sprawnościową rowerem.
Rywalizacja była zacięta.Trzecie miejsce w turnieju zajęła Szkoła Podstawowa z Jerzmanowej. W składzie drużyny znaleźli się następujący uczniowie:
– Aleksandra Wojno – kl. VIa
– Agata Janusz – kl. VIa
– Mateusz Cichocki – kl. V
– Jakub Naumowicz – kl. VIa

Opiekun: Beata Janowska

LAUREACI IV SZKOLNEGO PRZEGLĄDU KOLĘD I PASTORAŁEK W JERZMANOWEJ

KAT. I-III:
SOLISTA:

 • I miejsce – Natalia Gaworczak
 • II miejsce – Kacper Pręga
 • III miejsce – Franciszek Gołębiowski
 • Wyróżnienia:
  • Amelia Sapa
  • Alicja Klemka
  • Agata Polak

ZESPÓŁ:

 • I miejsce – Zespół „Aniołki” – Hanna Śmigaj, Nadia Sikorska, Eliza Biały
 • II miejsce – Zespół „Gwiazdki” – Mela Cichocka, Amelia Pasieka
 • III miejsce – Zespół „MATIMAX” – Mateusz Knihnicki, Maksymilian Dudziec
 • Ex aequo:
  • Zespół „Świąteczne Aniołki” – Karolina Maciejewska i Patrycja Dziuba
 • Wyróżnienie:
  • Zespół „Vivo” – Emilia Pyziak, Karolina Król, Wiktoria Borek

KAT. IV-VI:
SOLISTA:

 • I miejsce – Roksana Borek
 • II miejsce – Dominika Kozłowska
 • III miejsce – Laura Gaworczak
 • Wyróżnienia:
  • Agata Janusz

ZESPÓŁ:

 • I miejsce – Duet Marianna Janusz i Zofia Niedośpiał
 • II miejsce – Zespół „Świąteczny.pl” – Filip Dubowski, Oskar Naumowicz
 • III miejsce – Duet Wiktoria Pakiet i Katarzyna Jaworek

Dnia 11grudnia 2014 r. odbył się IV Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Udział w nim wzięło 43 uczniów naszej szkoły – 19 solistów i 14 zespołów.
Jury w składzie: p . Beata Janowska, p.Janeta Białek, p. Grażyna Wyrwas, p. Żaneta Łojko oceniało wykonawców w czterech kategoriach:

 • solista kl. I-III;
 • zespół kl. I-III;
 • solista kl. IV-VI;
 • zespół kl. IV-VI;

Wyniki konkursu oraz uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród nastąpi dnia 19 grudnia podczas Jasełek szkolnych.

Wśród laureatów z kl. I-III znaleźli się:
Franciszek Gołębiowski, Karolina Maciejewska, Patrycja Dziuba, Mateusz Knihnicki, Maksymilian Dudziec, Alicja Klemka, Hanna Śmigaj, Nadia Sikorska, Eliza Biały, Kacper Pręga, Agata Polak,
Mela Cichocka, Amelia Pasieka, Natalia Gaworczak, Emilia Pyziak, Karolina Król, Wiktoria Borek, Amelia Sapa.

Laureaci klas IV-VI:
Dominika Kozłowska, Wiktoria Pakiet, Katarzyna Jaworek, Filip Dubowski, Oskar Naumowicz, Roksana Borek, Agata Janusz, Laura Gaworczak, Marianna Janusz, Zofia Niedośpiał.SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ

 

 


Dnia 30 października 2014 r. odbył się szkolny etap Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Udział wzięło 30 uczniów z klas I-VI. Uczestnicy rywalizowali w kategorii solista i zespół.
Jury w osobach: pani Dyrektor Mariola Tuz, pani Janeta Białek, pani Julita Zwolińska i pani Beata Janowska wyłoniło następujących laureatów:KATEGORIA ZESPÓŁ KLASY I-VI:I miejsce – Emilia Pyziak, Klaudia Karwacka, Wiktoria Borek, Karolina Król, Karina Sienkiewicz ex quoI miejsce – Dominika Kozłowska i Borys SikorskiII miejsce – Żaneta Dudziec, Izabela Grochowska, Agata PerdjonIII miejsce – Natalia Gaworczak, Hanna Sawka, Wiktoria KrawczykKATEGORIA SOLISTA KLASY I-VI:I miejsce – Wiktoria Białek ex eqo Emilia PyziakII miejsce – Laura GaworczakIII miejsce – Dominika KozłowskaLaureaci reprezentują szkołę w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Jerzmanowej, gdzie odbiorą dyplomy i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Jerzmanowa pana Lesława Golbę.Konkurs przygotowała i przeprowadziła Beata Janowska.+ Galeria zdjęć

I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE PRZYRODNICZYM „ŚWIAT WOKÓŁ NAS”

 

 

11.06.2014r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie odbył się V Powiatowy Konkurs Przyrodniczy „Świat wokół nas” . „Cel tego konkursu to przede wszystkim zwrócenie uwagi młodych ludzi na piękno i zróżnicowanie otaczającego świata, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i wspieranie uzdolnień uczniów, a także kształtowanie właściwych postaw człowieka wobec przyrody” – mówiła Iwona Rogowska, doradca metodyczny ODM w Głogowie.
W konkursie zmagały się dwuosobowe drużyny z dziewięciu szkół z Głogowa i powiatu głogowskiego. Poziom konkursu był bardzo wysoki, nawet dogrywka o I miejsce nie wyłoniła zwycięzcy. W konsekwencji I miejsce przyznano dwóm szkołom: Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej, którą reprezentowali uczniowie klasy VI – Małgorzata Janusz i Mateusz Gancarz oraz Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie, w której odbywała się piąta edycja tego konkursu. Na miejscu II znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Głogowie, miejsce III zajęła Szkoła Podstawowa w Serbach.
„Jestem niesamowicie zadowolona z tegorocznych sukcesów uczniów koła przyrodniczego. Wiedza, ambicja i zaangażowanie uczestników konkursów na szczeblu powiatowym przyczyniły się do zdobycia w bieżącym roku szkolnym: I miejsca w X Powiatowym Konkursie „Mój Organizm” (Małgorzata Janusz i Julia Skoczek), I miejsca w V Powiatowym Konkursie „Świat wokół nas” w SP nr 12 w Głogowie (Małgorzata Janusz i Mateusz Gancarz) oraz III miejsca w XX Głogowskim Konkursie Ekologicznym w SP nr 7 w Głogowie, który składał się z pięciu oddzielnych konkursów o tematyce ekologicznej. W tym konkursie naszą szkołę reprezentowali Małgorzata Janusz, Agata Janusz, Laura Gaworczak, Mateusz Gancarz, Roksana i Karolina Borek oraz uczniowie klas III Maria Janusz, Zofia Niedośpiał, Hubert Kochan, Paweł Makowiecki, Maciej Wołoszyn” – mówiła Dominika Szumińska, która przygotowywała uczniów do konkursów przyrodniczych.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Rowerowy turniej „Przepis na bezpieczny rower”

 

 

Kolejny raz miasteczko rowerowe przy ulicy Daszyńskiego w Głogowie gościło w dniu 06.06.2014r. uczestników rowerowego turnieju „Przepis na bezpieczny rower”. Turniej organizowany przez głogowską policję skierowany jest do uczniów czwartych klas szkół podstawowych. Uczestnicy zawodów musieli wykazać
się znajomością przepisów ruchu drogowego, umiejętnościami praktycznymi w jeździe rowerem oraz umieć udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Turniej realizowany jest w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Profilaktyki. Turniej ma na celu popularyzowanie bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy rowerem, uczenie prawidłowych zachowań na drodze oraz pozytywnych relacji pomiędzy uczestnikami ruchu drogowego.
Policjanci drogówki przypominali również o prawidłowym wyposażeniu roweru oraz stosowaniu kasków ochronnych, elementów odblaskowych i oświetlenia rowerów.

Podczas zawodów czwartoklasiści musieli się wykazać sporymi umiejętnościami teoretycznymi i praktycznymi. Każdy uczestnik rozwiązywał test z wiedzy o ruchu drogowym, wykazywał się znajomością ogólnych zasad bezpieczeństwa oraz wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy. Drugim etapem konkursu była cześć praktyczna. Każdy zawodnik na rowerze pokonywał specjalny tor oraz miał za zadanie przejazd uliczkami miasteczka ruchu drogowego. Oceniane były umiejętności oraz znajomość przepisów ruchu drogowego w praktyce. Wygląd rowerzysty, jego wyposażenie oraz przygotowanie roweru również miało wpływ na ocenę końcową, w kategoriach Bezpieczny Rowerzysta oraz Widoczny Rowerzysta. Zawody miały charakter zabawy. Główną nagrodą w konkursie był rower górski. Zdobywcy czołowych miejsc otrzymali kaski ochronne oraz elementy wyposażenia rowerów. Każdy zawodnik drobny upominek.
W tym roku Szkołę Podstawową w Jerzmanowej reprezentowali: Mateusz Cichocki i Kamil Madej – uczniowie klasy IV. Do konkursu przygotowała ich p. Beata Janowska.

– Zwycięzcą konkursu została Magdalena Dworzańska reprezentująca Szkołę Podstawową w Nielubi.
– Drugie miejsce przypadło Mateuszowi Cichockiemu – SP Jerzmanowa
– Trzecie miejsce dla Julii Sorokanycz z SP nr 10 w Głogowie.

W tym roku przewidziano również nagrody w kategoriach:

– Bezpieczny Rowerzysta Gminy Głogów (nagroda Wójta Gminy Głogów) – laureat Patryk Nalepiński SP Wilków
– Bezpieczny Rowerzysta Turnieju – laureat Gracjan Chmielnicki SP nr 10 w Głogowie
– Widoczny Rowerzysta – laureatka Emilia Ciszak SP nr 3 w Głogowie.

Turniej wsparły samorządy: Gmina Miejska Głogów, Gmina Wiejska Głogów, Starostwo Powiatowe w Głogowie oraz supermarket Carrefour.

 

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

zobacz zdjęcia

II MIEJSCE W XX POWIATOWYM TEŚCIE WIEDZY EKOLOGICZNEJ

 

 

Dnia 21 maja 2014r. w Szkole Podstawowej nr.7 w Głogowie odbył się XX Powiatowy Test Wiedzy Ekologicznej. W konkursie, którego celem jest rozwijanie zainteresowań związanych z ekologią (zanieczyszczeniami powietrza, gleby i wód oraz ochroną środowiska) i wdrażanie do wykorzystania w praktyce posiadanej wiedzy, brali udział uczniowie klasy VI i V pod opieką nauczyciela przyrody Pani Dominiki Szumińskiej.
W konkursie wzięło udział 10 szkół powiatu głogowskiego (30 uczestników). Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Jerzmanowej reprezentowała Małgorzata Janusz, która zajęła II miejsce, Mateusz Gancarz, który zdobył miejsce IV oraz Agata Janusz – miejsce 10. W klasyfikacji grupowej Szkoła Podstawowa z Jerzmanowej zajęła II miejsce.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

„TĘGIE GŁOWY”

 

 

21 maja 2014 uczniowie klas trzecich zdobyli III miejsce w drużynowym Powiatowym Turnieju Uczniów klas III „TĘGIE GŁOWY”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 12 w Głogowie.
Naszą szkołę reprezentowali:
– klasa IIIa – Filip Dubowski i Paweł Makowiecki
– klasa IIIb – Marianna Janusz i Magdalena Król
Uczniowie rozwiązywali zadania z edukacji matematycznej, edukacji polonistycznej oraz edukacji społeczno – przyrodniczej.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zaangażowanie i inwencję twórczą.

Redakcja Info.Szkoły

POWIATOWY TURNIEJ MATEMATYCZNY KL.V
„Matematyka może się przydać”

 

 

29 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie odbył się konkurs „Matematyka może się przydać”. Reprezentantami naszej szkoły byli : Agata Janusz, Aleksandra Wojno , Kacper Mikinik oraz Natanael Dubowski. O tym co się działo na konkursie opowiedzą Ola i Agata.

Na dużej sali porozstawiane były już stoliki. Gdy zobaczyliśmy tyle stołów, to się bardzo przeraziliśmy, bo nie wiedzieliśmy, że będzie tam aż 13 szkół! Na szczęście pierwsza konkurencja okazała się dla nas pestką, z drugą i trzecią także nie mieliśmy większych problemów, za to czwarta okazała się klęską! Mimo porażki nadal wierzyliśmy w siebie. W ostatniej rozgrywce pokazaliśmy, kto tu rządzi. Dzięki niej znów wskoczyliśmy na podium. Wielką pomocą był również Natan, nasz kibic. Zdobył on aż sześć punktów dla naszej drużyny. Po długich zmaganiach z nielitościwą matematyką zdobyliśmy trzecie miejsce. Pierwszy raz w historii naszej szkoły udało się stanąć na podium.

Serdecznie gratulujemy zarówno uczestnikom, jaki i nauczycielce matematyki, pani Bogusławie Molińskiej, tak wysokiego wyniku. Życzymy dalszych sukcesów.

zobacz zdjęcia

 

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY
dla dzieci z przedszkola, szkół podstawowych i gimnazjum

Jak Lolek został świętym?

 

 

Regulamin konkursu

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jerzmanowej ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci z przedszkola, szkół podstawowych i gimnazjum z gminy Jerzmanowa.

Cele konkursu:

 • rozwijanie wrażliwości estetycznej i artystycznej poprzez aktywność twórczą,
 • propagowanie sylwetki Jana Pawła II,
 • eksponowanie dokonań artystycznych dzieci.

Uczestnicy konkursu:

Do konkursu organizatorzy zapraszają dzieci z przedszkola, szkół podstawowych i gimnazjum z gminy Jerzmanowa. Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.

Zasady konkursu:

  1. Prace konkursowe rozpatrywane będą w trzech kategoriach wiekowych
   • dzieci pięcio-, sześcioletnie – przedszkole
   • uczniowie klas I-III – szkoła podstawowa
   • uczniowie klas IV-VI – szkoła podstawowa
   • uczniowie gimnazjum
  2. Prace należy wykonać w formacie A3, techniką dowolną.
  3. Przy ocenie prac jury będzie brało pod uwagę:
   • samodzielność wykonanej pracy,
   • inwencję twórczą,
   • interpretację tematu,
   • estetykę pracy,
   • inne walory artystyczne.

W każdej z tych kategorii członkowie jury będą przyznawali punkty od 1 do 5. Wygrywa ta praca, która po zsumowaniu wszystkich punktów otrzyma ich najwięcej.

Wykonawcy trzech najlepszych prac zostaną nagrodzeni, natomiast pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa.

Prace zostaną wyeksponowane podczas wystawy na uroczystościach związanych z kanonizacją Jana Pawła II.

 1. Skład jury:
  • p. dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej
  • przedstawiciel nauczycieli klas I-III,
  • przedstawiciel nauczycieli klas IV-VI,
  • przedstawiciel przedszkola,
  • przedstawiciel rodziców.
 2. Dzieła konkursowe muszą być dokładnie opisane (imię, nazwisko, wiek/klasa, szkoła/przedszkole) na odwrocie pracy.
 3. Termin oddawania prac do 11.04.2014r.
  Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród – 27.04.2014 w czasie uroczystości związanych z kanonizacją Jana Pawła II, godz. 15.00, amfiteatr w Jerzmanowej.
 4. Informacje dodatkowe.

Decyzja jury jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.
Organizatorzy zapewniają sobie możliwość nieodpłatnego eksponowania i wykorzystania nadesłanych prac w materiałach promocyjnych, podczas uroczystości i wystaw.
Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z oświadczeniem posiadania praw autorskich i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu.
Wszelkich dodatkowych informacji udziela p. Barbara Tuczyńska, tel. 605 966 664
Prace należy składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej lub bezpośrednio do p. Barbary Tuczyńskiej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

GMINNY KONKURS
na najciekawszą piosenkę związaną z Janem Pawłem II dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum
„Oto jest dzień, który dał nam Pan, weselmy się i radujmy się nim”

Regulamin konkursu

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jerzmanowej ogłasza konkurs na stworzenie najciekawszej piosenki związanej z Janem Pawłem II. Konkurs skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum gminy Jerzmanowa.

Cele konkursu:

 • rozwijanie wrażliwości estetycznej i artystycznej poprzez aktywność twórczą,
 • propagowanie sylwetki Jana Pawła II,
 • uwrażliwianie na muzykę,
 • rozwijanie kreatywności dzieci,
 • eksponowanie dokonań artystycznych dzieci.

Uczestnicy konkursu:

Do konkursu organizatorzy zapraszają dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjum z gminy Jerzmanowa. Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.

Zasady konkursu:

  1. Prace konkursowe rozpatrywane będą w kategoriach wiekowych
   • uczniowie klas I-III
   • uczniowie klas IV-VI
   • uczniowie gimnazjum
  2. Konkurs polega na napisaniu i zaprezentowaniu piosenki związanej z Janem Pawłem II do znanej lub skomponowanej przez siebie melodii. Czas trwania prezentacji: od 1 do 3 minut.
  3. Przy ocenie prac jury będzie brało pod uwagę:
   • samodzielność wykonanej piosenki,
   • inwencję twórczą,
   • interpretację tematu,
   • prezentację pracy,
   • inne walory artystyczne.

W każdej z tych kategorii członkowie jury będą przyznawali punkty od 1 do 5. Wygrywa ta piosenka, która po zsumowaniu wszystkich punktów otrzyma ich najwięcej.

Wykonawcy trzech najlepszych piosenek zostaną nagrodzeni, natomiast pozostali uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Piosenki zostaną zaprezentowane podczas uroczystości związanych z kanonizacją Jana Pawła II.

  1. Skład jury:
   • p. dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej
   • przedstawiciel nauczycieli klas I-III,
   • przedstawiciel nauczycieli klas IV-VI,
   • przedstawiciel nauczycieli gimnazjum,
   • przedstawiciel rodziców.
  2. Uczestnik konkursu zobowiązany jest dostarczyć napisane słowa piosenki oraz podkład muzyczny nagrany na płycie CD.
  3. Termin oddawania prac do 10.04.2014r.

Prezentacja piosenek – 14.04.2013r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej o godz. 9.00

Ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród – 27.04.2014 w czasie uroczystości związanych z kanonizacją Jana Pawła II, godz. 15.00, amfiteatr w Jerzmanowej.

 1. Informacje dodatkowe.

Decyzja jury jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.

Organizatorzy zapewniają sobie możliwość nieodpłatnego wykorzystania nadesłanych prac w materiałach promocyjnych, podczas uroczystości szkolnych.

Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z oświadczeniem posiadania praw autorskich i zaakceptowaniem niniejszego regulaminu.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela p. Barbara Tuczyńska, tel. 605 966 664

Prace należy składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej lub bezpośrednio do p. Barbary Tuczyńskiej.

WYNIKI KONKURSU

 

 

Statystyka konkursu czytelniczego „I Ty bądź czytelny!” – 3 grudnia 2013 r.

Średnia w kraju dla poszczególnych klas w punktach:

Klasa 3 – :4 „Szelmostwa lisa Witalisa” oraz „Opowiedział dzięcioł sowie” – 31,98

Statystyka konkursu ortograficznego „Ortograf” – 4 grudnia 2013 r.

Średnia w kraju dla poszczególnych klas (w punktach):

Klasa3 – 4 Znajomość pisowni „u – ó”, „ż – rz”, „h – ch” – 25,43

Statystyka konkursu matematycznego „Plus-Minus” – 5 grudnia 2013 r.

Średnia w kraju dla poszczególnych klas (w punktach):

Klasa 3 – 4Dodawanie i odejmowanie liczb w zakresie 100 – 24,28

WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM JANA PAWŁA II W JERZMANOWEJ

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJĘ!

M. Tomasik

Aleksandra Kapkowicz

Aleksandra Kapkowicz, uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej, otrzymała wyróżnienie w powiatowym konkursie literackim „Książka moim przyjacielem”, zorganizowanym przez SP nr 12w Głogowie. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu własnego opowiadania w nawiązaniu do znanych utworów Juliana Tuwima. Do organizatorów wpłynęło ponad sześćdziesiąt prac, w tym dwie z naszej szkoły. Wyróżniony tekst naszej uczennicy można przeczytać w trzecim numerze Info.Szkoły. Oli serdecznie gratulujemy  Dziękujemy też Julii Skoczek, która również brała udział w tym konkursie. Jej praca zostanie opublikowana w kolejnym numerze naszej gazetki. Dziewczyny wykazały się niezwykłą kreatywności i pomysłowością. Życzymy dalszych sukcesów na polu literatury i nie tylko…

Barbara Tuczyńska, redakcja Info.Szkoły

Konkurs recytatorski klas I – III

Dnia 6 lutego 2014 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski klas I – III. W konkursie wzięło udział 22 uczniów. Młodzi artyści recytowali wybrane przez siebie wiersze. Największą popularnością cieszyły się utwory: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej. Jury wyłoniło trzech zwycięzców konkursu, którzy będą reprezentowali naszą szkołę 12 marca w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Głogowie. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Oto wyniki:

 • Emilia Pyziak – I miejsce w klasach I
 • Nadia Sikorska – I miejsce w klasach II
 • Amelia Pakiet – I miejsce w klasach IIII

+ Zobacz zdjęcia z konkursu!

I MIEJSCE W VII POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO
‘PLAY&LEARN’ – ‘WINTER WONDERLAND’

Dnia 31 stycznia 2014r. w Gimnazjum Nr.1 w Głogowie odbył się VII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego ‘Play & Learn’ – ‘Winter Wonderland’, dotyczący tematyki zimowej , podczas której uczniowie ze szkół powiatu głogowskiego sprawdzali swoje umiejętności językowe. W konkursie brali udział uczniowie klasy VI ( Aleksandra Kapkowicz , Julia Skoczek, Mateusz Gancarz, Małgorzata Janusz) oraz uczennica z klasy Va (Agata Janusz) pod opieką nauczyciela języka angieslkeigo pani Agnieszki Greczyńskiej-Witkowicz. Nasza szkoła okazała się najlepsza! Zajęliśmy I miejsce w tym konkursie. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

+ Zobacz zdjęcia z konkursu!

WIELKIE KOLĘDOWANIE W JERZMANOWEJ

21 stycznia w Sali OSP w Jerzmanowej odbył się II Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Organizatorkami tego przedsięwzięcia były p. Beata Janowska i p. Magdalena Matylek, nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej. To już kolejna edycja tej imprezy, cieszącej się coraz większą frekwencją i coraz wyższym poziomem. W tym roku udział w niej wzięło 41 uczniów z trzech szkół: Szkoły Podstawowej im Henryka Sienkiewicza w Jaczowie, Szkoły Podstawowej w Wilkowie i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej.
Ideą przyświecającą organizatorkom było kultywowanie narodowej tradycji śpiewania pieśni bożonarodzeniowych, inspirowanie do poznawania mniej znanych kolęd i pastorałek oraz rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów szkół podstawowych.
Uczestnicy Przeglądu podzieleni byli na kategorie: soliści i zespoły klas 1-3 i 4-6.
W kategorii uczniów klas młodszych nagrodzono:
– solistki: Marię Janusz (I miejsce),
Weronikę Woźniak (II miejsce)
oraz Katarzynę Krawczyk ( III miejsce).
Wszystkie nagrodzone dziewczynki uczęszczają do SP w Jerzmanowej; natomiast wyróżnione zostały: Aleksandra Krupa I Emilia Cywińska ( SP Jaczów).
– zespoły:
I miejsce, -„Aniołki”: Hanna Śmigaj, Agata Polak i Eliza Biały, uczennice SP w Jerzmanowej ,
II miejsce „Vivo”: Zuzanna Dukalska, Tola Tobólska, Jagoda Marciniak i Oliwia Pawlak z SP w Wilkowie’
III miejsce „Gwiazdeczki”: Gabriela Biedrzycka, Agata Omasta, Natalia Moroz i Paula Grzywacz z SP w Jaczowie
W kategorii wiekowej uczniów klas starszych laureatami zostali:
– solistki:
I miejsce Wiktoria Białek z SP w Jerzmanowej,
II miejsce Klaudia Babula z SP w Jaczowie,
III miejsce Aleksandra Wojno SP w Jerzmanowej
Wyróżnienia otrzymali: Kinga Sawicka (SP Wilków) Karolina Borek (SP Jerzmanowa) i Mateusz Gizicki (SP Jaczów).
– zespoły:
I miejsce „Andante”: Zuzanna Dukalska, Tola Tobólska, Jagoda Marciniak, Oliwia Pawlak, Gabriela Gettner, Natalia Pawlak, Kornelia Bańkowska i Kinga Sawicka
II miejsce – duet Laura Gaworczak i Aleksandra Wojno (SP Jerzmanowa)
III miejsce – duet Klaudia Babula i Aleksandra Joniec ( SP Jaczów)

Imprezie patronowali Wójt Gminy Jerzmanowa, pan Lesław Golba, który ufundował nagrody dla solistów oraz ksiądz proboszcz Piotr Matus. Jednakże organizacja Przeglądu była możliwa także dzięki hojności i współpracy licznych sponsorów: pani Elżbiety Urbanowicz – Przysiężnej, dyrektora Szkoły Podstawowej w Jaczowie, pani Marioli Tuz, dyrektora Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej oraz pani Wioletty Miodowicz – Jakubowskiej oraz firmy Biurex. Ponadto funduszami imprezę wsparła także Gminna komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Jerzmanowej.

zobacz zdjęcia 

I MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE

PRZYRODNICZYM „POZNAJ SWÓJ ORGANIZM”

 

            Dnia 11 grudnia 2013r. w Szkole Podstawowej Nr.14 w Głogowie odbył się X Powiatowy Konkurs Przyrodniczy „Poznaj swój organizm”. W konkursie, którego celem jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i wdrażanie do wykorzystania w praktyce posiadanej wiedzy, brali udział uczniowie klasy VI pod opieką nauczyciela przyrody pani Dominiki Szumińskiej.

W konkursie wzięło udział 13 szkół powiatu głogowskiego (30 uczestników). Małgorzata Janusz zajęła I miejsce, a Julia Skoczek miejsce IV. Nasza szkoła zdobyła również I miejsce (grupowo) w tym konkursie. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej

 

Dnia 29 października 2013r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej, w którym uczestniczyli uczniowie klas I – VI. Jury w osobach: p. Dyrektor Mariola Tuz, p. M . Matylek, p. J. Zwolińska, p. B. Janowska podjęło następujący werdykt:

Klasy I – III

Wiersz p. Polska – Jakub Mikinik z klasy Ia

Kategoria solista: I miejsce – Kacper Semenec – „ Rota”

Kategoria zespół : I miejsce – zespół Trzeciaki – Izabela Grochowska, Żaneta Dudziec, Filip Dubowski, Oskar Naumowicz – „ Legiony”

II miejsce – Trio Wiktoria, Kasia i Agata – Katarzyna Krawczyk, Agata Polak, Wiktoria Woźniak – „ Przybyli ułani”

Klasy IV – VI

Kategoria solista : I miejsce – Karolina Borek – „ Mury”

II miejsce – Wiktoria Białek – „ Rota”, Wiktoria Pakiet – „ Witaj majowa jutrzenko”

III miejsce – Roksana Borek – „ Przybyli ułani”

Wyróżnienie : Laura Gaworczak – „ Legiony”

Kategoria zespół: I miejsce – Trio Marysia, Agata , Małgosia- M.A.M. Janusz – „ Tak jak ptaki”

II miejsce – Zespół Vivo – Dominika Kozłowska, Julia Saja, Borys Sikorski, Filip Szymański – „ Przybyli ułani”

III miejsce – Zespół Dacapo – Aleksandra kapkowicz, Małgorzata Janusz, Kornelia Plizga, Agata Janusz, Wiktoria Pancerow – „ Pałacyk Michla”

Zdjęcia z Szkolnego Konkursu Piosenki Patriotycznej.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła – Beata Janowska

Gmina Jerzmanowa


Urząd Gminy Jerzmanowa

ul. Głogowska 7, 67-222 Jerzmanowa
tel.(076) 8 312-121, fax.(076) 8 312-119

 

Regulamin Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

 

I. Organizator konkursu:

Urząd Gminy Jerzmanowa

Szkoła podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jerzmanowej

Publiczne Gimnazjum im. Bohaterów Narodowych w Jerzmanowej

II. Cel konkursu

Konkurs ma na celu

 • pogłębianie u uczniów znajomości pieśni patriotycznych i żołnierskich,
 • wpajanie uczniom właściwych postaw scenicznych i obycia ze sceną,
 • umożliwienie uczniom prezentowania pieśni przed szeroką publicznością,
 • prezentację talentów muzycznych,
 • budowanie wizerunku młodego patrioty.

IV. Zasady uczestnictwa w konkursie

 1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów uczęszczających do klas I-VI szkół podstawowych i gimnazjum z terenie Gminy Jerzmanowa.
 2. Szkoły przeprowadzają eliminacje szkolne w trzech kategoriach: soliści, zespoły wokalne (od 2 do 9 osób) i chór w terminie do dnia 31 października 2013r.
 3. Laureaci trzech pierwszych miejsc zaprezentują swoje utwory podczas Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2013r. w Jerzmanowej w godz. 14:00 – 15:00
 4. Uczestnicy konkursu przygotowują jedną piosenkę patriotyczną lub żołnierską w języku polskim.
 5. Uczestnicy mogą wykonywać utwory z akompaniamentem instrumentalnym, półplayback lub a’capella.
 6. Czas występu nie może przekroczyć 5 min.
 7. Zgłoszenia do konkursu dokonuje się poprzez złożenie w szkole karty zgłoszenia najpóźniej do dnia przeprowadzenia eliminacji szkolnych. Karta zgłoszenia załączona jest do niniejszego regulaminu.
 8. Oceny prezentacji konkursowych dokonuje komisja konkursowa powołana przez dyrektora szkoły.
 9. Komisja dokonuje oceny występu zgodnie z kryteriami:
  • wartość artystyczna (0-3 pkt.)
  • muzykalność (0-3 pkt.)
 10. Członkowie komisji konkursowej mogą przyznać od 0-6 punktów za każdy występ. Suma punktów przyznana przez każdego członka jury wyłoni trzech laureatów (I , II, III miejsce)
  w trzech kategoriach : soliści, zespoły, chóry.
 11. W przypadku równego podziału głosów, rozstrzyga głos przewodniczącego.
 12. Każda ze szkół, w której przeprowadzono eliminacje przekazuje w terminie do dnia
  5 listopada 2013r. do Urzędu Gminy Jerzmanowa pisemne informacje o zwycięzcach (imię i nazwisko, nazwę szkoły, klasę do której uczęszcza uczeń, nazwę utworu, który prezentowany zostanie podczas Święta Niepodległości).
 13. Szkoła informuje laureatów o możliwości prezentacji utworu podczas Święta Niepodległości i zapewnia ewentualne podkłady muzyczne.
 14. Opiekę nad laureatami eliminacji szkolnych występującymi w dniu 11 listopada 2013r. sprawują ich opiekunowie szkolni lub opiekunowie prawni.

V. Nagrody

Organizatorzy przewidują za zajęcie I, II, III miejsca w każdej kategorii okolicznościowe medale oraz nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone laureatom eliminacji szkolnych podczas Święta Niepodległości.

Pliki do pobrania

– pobierz kartę zgłoszeniowa

Gmina Jerzmanowa


Urząd Gminy Jerzmanowa

ul. Głogowska 7, 67-222 Jerzmanowa
tel.(076) 8 312-121, fax.(076) 8 312-119

 

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
„Polskie Legiony – symbol walki o niepodległość”

 

I. Organizator konkursu:

Organizatorem Konkursu jest Urząd Gminy Jerzmanowa oraz placówki oświatowe Gminy Jerzmanowa.

II. Cel konkursu:

Celem Konkursu jest:

– popularyzacja i pogłębienie wiadomości z historii Polski,

– kształtowanie patriotyzmu i poczucia silnych więzi patriotycznych

III. Warunki uczestnictwa w konkursie

1. Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum zamieszkujący na terenie Gminy Jerzmanowa.

2. W imieniu uczestników w kwestiach formalnych działają ich opiekunowie prawni.

3. Do konkursu mogą przystąpić osoby, które:

a) zapoznały się z Regulaminem Konkursu,

b) dostarczyły prace zgodnie z wymogami określonymi w Regulaminie Konkursu,

c) dostarczyły wraz z pracą konkursową wypełnione zgłoszenie konkursowe.

4. Uczestnicy Konkursu mogą brać udział w Konkursie wyłącznie za zgodą swoich opiekunów prawnych, którzy dokonują zgłoszenia do Konkursu.

5. Udział w Konkursie jest bezpłatny i równoznaczny z akceptacją warunków niniejszego Regulaminu.

IV.Forma prezentacji pracy konkursowej

 1. Prace dostarczone na Konkurs muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej nie publikowanymi i nie przedstawianymi w innych konkursach.
 2. Prace należy wykonać na papierze typu brystol w formacie A4 lub A3 dowolną techniką plastyczną. Prace powinny być oznaczone w lewym dolnym rogu imieniem i nazwiskiem autora – uczestnika Konkursu.
 3. Praca powinna przedstawiać wydarzenia historyczne z udziałem Legionistów.
 4. Do pracy konkursowej należy dołączyć kartę zgłoszenia konkursowego stanowiącą załącznik do niniejszego Regulaminu.
 5. Pracę konkursową wraz z załącznikiem składa się w szkole, do której uczęszcza uczeń.
 6. Brak karty zgłoszenia skutkuje odmową wydania uczestnikowi konkursu nagrody,
  w razie jej przyznania.

V. Ocena prac konkursowych

 1. Prace powinny zostać złożone w szkole do dnia 31 października 2013r.
 2. Komisja przeprowadzająca eliminacje szkolne, powołana przez dyrektora szkoły ocenia najlepsze prace i przekazuje je do dnia 6 listopada 2013r. do Urzędu Gminy Jerzmanowa (pok. nr 7).
 3. Eliminacje szkolne powinny wyłonić laureatów miejsc I – III oraz trzy prace szczególnie wyróżniające się.

VI. Rozstrzygnięcie konkursu

 1. 1. Komisja Konkursowa przyzna po trzy nagrody rzeczowe w trzech kategoriach:
  1. kategoria pierwsza: dzieci klas I – III,
  2. kategoria druga : uczniowie klas IV- VI,
  3. kategoria trzecia: uczniowie klas gimnazjalnych
 2. Nagrody rzeczowe zostaną wręczone zwycięzcom podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości, które odbędzie się 11 listopada 2013r. o godz. 13.00
  w Jerzmanowej.
 3. Prace nadesłane na konkurs zostaną zaprezentowane podczas w/w święta w formie wystawy.

VII.Prawa autorskie

Opiekun prawny autora zwycięskiej pracy zobligowany jest do przeniesienia
na Organizatora wszelkich majątkowych praw autorskich do pracy wykonanej przez dziecko. Przeniesienie praw nastąpi nieodpłatnie w formie umowy, która umożliwi Organizatorowi nieograniczone wykorzystywanie nagrodzonej pracy dla potrzeb Gminy Jerzmanowa.

VIII. Postanowienia końcowe

<ol

 • Organizator Konkursu nie ponosi odpowiedzialności za zagubione, niekompletne, uszkodzone lub opóźnione zgłoszenia do Konkursu oraz za usługi pocztowe lub działania osób trzecich.
 • Opiekun prawny autora pracy ponosi pełną odpowiedzialność wobec Organizatora i osób trzecich w przypadku, gdyby udostępniona praca naruszała prawa, w szczególności prawa autorskie osób trzecich.
 • Zgłoszenie prac do Konkursu jest jednoznaczne z:
 1. przyjęciem warunków niniejszego Regulaminu i oświadczeniem, że zgłoszone na Konkurs prace zostały wykonane osobiście i nie naruszają praw osób trzecich
 2. wyrażeniem zgody na nieodpłatne wykorzystanie przesłanych prac do zaprezentowania ich podczas organizowanych wystaw

IX. Kontakt.

 1. Każdy uczestnik ma prawo zwrócić się do organizatora Konkursu o wyjaśnienie treści niniejszego regulaminu.
 2. Osobą upoważnioną do udzielania informacji na temat Konkursu jest Barbara Reszczyńska tel. 76 8 36 55 46

Pliki do pobrania

– pobierz kartę zgłoszeniowa

Plakat 1

Plakat 2

SPRAWOZDANIE  Z  II SZKOLNEGO PRZEGLĄDU

KOLĘD I PASTORAŁEK  2012

 

 

 

              II Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek miał miejsce dnia 03 grudnia 2012 r.  Uczestniczyło w nim15 uczniów z klas I-VI. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych:

– klasy I-III: soliści i zespoły;

– klasy IV-VI: soliści i zespoły.

 

Skład jury był następujący:

Pani Dyrektor Mariola Tuz

Pani Julita Zwolińska

Pani Elżbieta Kaźmierczak

Pani Beata Janowska.

 

Wyniki konkursu są następujące:

 

KLASY I-III:

 

– kategoria soliści:

 

I miejsce – Filip Szymański kl. III

 

II miejsce – ex aequo Katarzyna Krawczyk kl. II

                                Zuzanna Janiczek kl. Ia

        

– kategoria zespoły:

 

I miejsceZespół „Świąteczny.pl” w składzie: Oskar Naumowicz kl. IIa

                                                                       Filip Dubowski kl. IIa

II miejsceDuet w składzie: Agata Polak kl. Ib

                                              Klaudia Karawicka kl. Ib

 

III miejsce – Zespół „Gwiazdeczki” w składzie: Hanna Śmigaj kl. Ia

                                                                       Eliza Biały kl. Ia

                                                                       Dominika Kozłowska kl. III

 

 

Wyróżnienie: Zespół „Świąteczne Panny” w składzie: Angelika Kołodziej kl.III

                                                                                      Klaudia Bębenek kl.III

   

KLASY IV-VI:

 

– kategoria soliści:

 

I miejsce – Aleksandra Stano kl. VI

 

II miejsceWiktoria Białek kl. IVa

 

III miejsce – Karolina Borek kl. V

 

Wyróżnienie: Roksana Borek

 

        

– kategoria zespoły:

 

I miejsceZespół „PAMELO” w składzie: Laura Gaworczak

                                                                  Aleksandra Wojno

                                                                  Agata Janusz

                                                                  Marysia Janusz

                                                                  Małgorzata Janusz

                                                                  Julia Skoczek

 

II miejsceZespół „JEZZMANOWA” w składzie: Wiktoria Białek

                                                                            Jakub Naumowicz

                                                                            Natanael Dubowski

                                                                            Filip Dubowski

                                             

 

III miejsceex aequo

                    Zespół  „M&M” Daria Godzik

                                             Wiktoria Pancerow

                                             Aleksandra Kapkowicz

                                             Kornelia Plizga

                                             Martyna Wolanin

                                             Sandra Godzik

 

                     Duet – Sandra i Daria Godzik

                              

Wyróżnienie: Duet Zofia Jaworowska i Hubert Zabraniak kl. VI      

 

        Laureaci I, II, III miejsc będą reprezentować szkołę na

I Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Jerzmanowej.  

 

 

Konkurs przygotowała i przeprowadziła Beata Janowska i Magdalena Matylek.

 

REGULAMIN

II POWIATOWEGO KONKURSU PAPIESKIEGO

pod hasłem „JAN PAWEŁ II – A ŚWIĘCI”

 

1. Organizator – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jerzmanowej.

2. Patronat – Wójt Gminy Jerzmanowa p. Lesław Golba, Proboszcz Parafii Jaczów ks. Piotr Matus, Dyrektor Szkoły p. Mariola Tuz

3. Adresat konkursu – uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych

4. Cele konkursu:
– poznanie postaci wybitnego Polaka – Papieża;

– propagowanie nauki Jana Pawła II;

– poznanie postaci ks. Jerzego Popiełuszki – „Bohatera czasów współczesnych”;

– pobudzenie do twórczego myślenia;

– integracja szkół powiatu głogowskiego.

5. Struktura i przebieg konkursu:

Konkurs organizowany jest w II etapach

– Etap I – eliminacje szkolne

– Etap II – finał w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej. Nauczyciel przyjeżdża z trzema uczniami, którzy uzyskali najwyższą ilość punktów w eliminacjach szkolnych.

6. Terminarz konkursu

Zgłoszenie udziału w konkursie należy potwierdzić telefonicznie – tel. nr 76 8312124 – do 20 kwietnia 2012 r.

Etap I – pytania na eliminacje szkolne przesłane zostaną do 23 kwietnia 2012 r.

(Zgłoszenie na konkurs z nazwiskami finalistów prosimy przesłać na karcie zgłoszeniowej do 10 maja 2012 r.).

Etap II – finał zostanie przeprowadzony w

Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej

17 maja 2012 r.

Rozpoczęcie o godzinie 8.00
Zakończenie i ogłoszenie wyników na apelu podsumowującym – około godziny 11. 00.

Program finału prześlemy razem z pytaniami na eliminacje.

7. Materiały konkursowe będą dostępne od 16 kwietnia 2012 r. na stronie internetowej szkoły (w zakładce konkursy) – www.szkola.jerzmanowa.com.pl

Organizator: Grażyna Wyrwas

(tel. kontaktowy 606384956)

 

(Pobierz materiały na eliminacje szkolne)

SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU ELIMINACJI POWIATOWYCH XIII DOLNOŚLĄSKICH IGRZYSK LZS I MIESZKAŃCÓW WSI W TENISIE STOŁOWYM.

W dniu 03.03.2012r. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej odbyły się eliminacje powiatowe XIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi w tenisie stołowym pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Głogowskiego.
Otwarcia turnieju dokonali :

 • Lesław Golba – Wójt Gminy Jerzmanowa
 • M.Tuz – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej

W turnieju zorganizowanym przez Szkołę Podstawową i GUKS ,,Sokół” Jerzmanowa wzięło udział 21 zawodników z podziałem na grupy wiekowe .
Puchary dla najlepszego zawodnika ufundowane przez Starostę Głogowskiego otrzymali:

 • Agnieszka Brożek z Jerzmanowej – najlepsza zawodniczka
 • Łukasz. Pawłowski z Jerzmanowej – najlepszy zawodnik

Zawodnicy którzy zajęli miejsca od 1-3 w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali medale i dyplomy ufundowane przez Prezesa GUKS ‘’Sokół”. Zawodnicy którzy zajęli miejsca od 1do 6 otrzymali prawo startu w eliminacjach strefowych które zostaną rozegrane 30.03.2012 r w Raszówce.
Sędziami turnieju byli B. Francug i W.Sawka .
Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Młodziczki:

 1. A. Brożek
 2. W. Walowska
 3. O. Ganczar

Kadeci:

 1. S. Frąckowiak

Juniorzy:

 1. Ł. Pawłowski
 2. W.Mysłowski
 3. M. Rysz

Młodzicy:

 1. J. Lasota
 2. G.Lisiecki
 3. M. Załudzki

Seniorzy:

 1. K. Krajewski

Sędziowie:

 1. Wiktor Sawka
 2. Barbara Francug