Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

Jesteśmy aktywną szkołą!

Opublikowano: 18 Cze - 19:30

Za nami Runda I Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). W czasie przeprowadzonych w szkole testów EuroFit+, nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje siły w prostych ćwiczeniach sprawnościowych takich jak próba równowagi, skłon tułowia w siadzie czy bieg wytrzymałościowy. Pokonując kolejne zadania, walczyli z przybyszami z Galaktyki Bezruchu i zdobywali punkty dla naszej szkoły.

W Turnieju ASM nie ma rywalizacji indywidualnej. Jedynym zadaniem ucznia jest poprawienie swojego wyniku za pół roku, w Rundzie II. O zwycięstwo w turnieju walczą natomiast całe szkolne drużyny, w których skład wchodzą nie tylko dzieci, ale także nauczyciele i rodzice. Turniej Aktywnych Szkół MultiSport wygra szkoła, która w czasie trwania programu zrobi największy postęp w zakresie wyników EuroFit + i aktywnych zmian wprowadzonych w szkole.

Po zakończonej Rundzie I, zespół Aktywnych Szkół MultiSport opuścił naszą szkołę na sześć miesięcy, podczas których będziemy realizować cele Planu Treningowego i sukcesywnie zwiększać poziom codziennej aktywności w szkole. Za pół roku Pogromcy Bezruchu wrócą do nas, aby w ramach Rundy II ponownie przeprowadzić testy sprawnościowe EuroFit + i porównać je z wcześniejszymi wynikami.

Jak stać się częścią aktywnej drużyny?
Częścią szkolnej drużyny może zostać każdy, kto przyczyni się do zwiększenia poziomu codziennej aktywności dzieci. Przed nami 6 miesięcy tzw. Treningów Drużynowych. To czas na regularne ćwiczenia i codzienną, nawet najprostszą aktywność, choćby spacer do szkoły czy mycie zębów na jednej nodze.

Plan jest prosty – więcej ruchu, mniej siedzenia!

W tym czasie, w szkole planujemy m. in.

1. Wprowadzamy aktywne przerwy:

  • Tenis stołowy,
  • Przerwy taneczne,
  • Długie przerwy prowadzone dla najmłodszym w formie zabaw na sali gimnastycznej przez starsze klasy (wolontariuszy),
  • Gry i zabawy ruchowe na boisku ( piłka nożna, kabel, skakanka, klasy, guma)
  • Przerwy śródlekcyjne,

2. Lekcje prowadzone w zastępstwie pod nieobecność nauczycieli wychowania fizycznego – „marsze z kijkami” – nordic walking

3. Aktywność rodziców:

  • Odpytywanie dziecka z nauczonych treści podczas spaceru,
  • Zbieranie dzieci z najbliższego otoczenia – przejażdżka do szkoły rowerem.

Trzymajcie za nas kciuki!

Relacje z prowadzonych w szkołach rozgrywek znajdują się w dzienniku Aktywnych Szkół MultiSport i na Facebooku:

https://aktywneszkoly.pl

Zobacz zdjęcia