Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

Dnia 9.11.2017r. w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie odbył się VI Powiatowy Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy „Samouczek”. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematyczno – przyrodniczych, motywowanie uczniów do poszerzania wiedzy i umiejętności, wdrażanie do wykorzystania w praktyce posiadanej wiedzy oraz wyłanianie młodych talentów.

W konkursie uczestniczyło 13 trzyosobowych reprezentacji szkół podstawowych powiatu głogowskiego. Naszą szkołę reprezentowali Klaudia Karawacka z kl. VIb, Kacper Mikinik z kl. Va oraz Aleksander Witkowicz z kl. Vb. Zadania konkursowe polegały na zespołowym rozwiązaniu równań matematycznych, krzyżówki przyrodniczej, rozwiązaniu zagadek matematyczno – przyrodniczych oraz indywidualnym rozwiązaniu testu matematyczno – przyrodniczego.

Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami i zdobyli IV miejsce w konkursie. Należy nadmienić, że rywalizacja była bardzo wyrównana, gdyż różnica punktów między kolejnymi I, II, III i IV miejscem wynosiła dwa punkty.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Uczniów do konkursu przygotowały pani Dominika Szumińska, nauczyciel przyrody oraz pani Bogusława Molińska, nauczyciel matematyki.

Zobacz zdjęcia