Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

7 czerwca 2017r. uczennice klasy 6b, Marianna Janusz i Zosia Niedośpiał reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Przyrodniczym „Świat wokół nas”, który zorganizowany został w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i wspieranie uzdolnień uczniów, rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce, rozwijanie zainteresowania pięknem otaczającego świata, stworzenie możliwości osiągnięcia sukcesu oraz kształcenie logicznego myślenia i poprawnego formułowania wniosków.
Uczennice rozwiązywały zadania związane z określaniem współrzędnych geograficznych punktów na mapie, zmagały się z rysunkami poziomicowymi form terenu, z zadaniami dotyczącymi Wszechświata, z rozpoznawaniem gatunków roślin i zwierząt czy rozpoznawaniem skał.
Do konkursu przygotowywały się na zajęciach Koła Przyrodniczego, pod czujnym okiem Pani Dominiki Szumińskiej. Praca zaowocowała zdobyciem I miejsca w VI edycji tego konkursu. Już po raz drugi w ciągu sześciu lat, drużyna uczniów z naszej szkoły zdobyła I miejsce w tym Powiatowym Konkursie Przyrodniczym .
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Zobacz zdjęcia