Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

I DZIEŃ WIOSNY

Opublikowano: 22 Mar - 00:52

„Mam Talent” na Pierwszy Dzień Wiosny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej

Pierwszy Dzień Wiosny to tradycyjnie święto uczniów. Przejmują oni władzę nad szkołą, zamiast lekcji odbywają się różnorodne imprezy. W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej uczniowie zaprezentowali swoje niezwykłe talenty.

Artyści do swoich występów przygotowywali się bardzo długo. Na imprezę zostały również zaproszone grupy pięcio-, sześciolatków z Przedszkola Gminnego w Jerzmanowej. I to właśnie od występów najmłodszych uczestników rozpoczęły się pokazy. Następnie wystąpili uczniowie klas I-III i IV-VI.

Dzieci zaprezentowały różnorodne talenty – śpiew, taniec, kręcenie hula-hop, odbijanie piłeczki ping- pongowej, taniec ze wstęgą czy sztuczka karciana, występy indywidualne i grupowe. Każdy widz mógł znaleźć dla siebie coś interesującego.

W kategorii klas IV – VI wygrała Roksana Borek z klasy VB. Zachwyciła ona jury swoim wykonaniem piosenki „Napraw” zespołu Lemon. Najlepsza z klas I-III była Agatka Polak, która kręciła hula-hop i wykonała układ taneczny, natomiast w kategorii przedszkolaków wygrała grupa „Sowy Mądre Głowy”. W przerwach między występami uczennice klasy VI prowadziły mini-disco.

Organizatorki święta, p. Dominika Szumińska i M. Tomasik, zapewniają, że nie spodziewały się tak wysokiego poziomu artystycznego. Widać, że dzieci się przygotowały. Jury oceniające występy, miało bardzo trudne zadnie. Dyskusja o wynikach była bardzo zacięta. Oprócz miejsc nagrodzonych, wręczono także sporo wyróżnień.

Pani dyrektor szkoły, Mariola Tuz oraz p. dyrektor przedszkola Maria Franczak z dumą oglądały pokazy swoich wychowanków. Jak podkreśla p. Mariola Tuz, udział przedszkolaków w imprezie szkolnej na pewno pomoże im w oswojeniu nowej przestrzeni i zapewni pozytywne skojarzenia, tak, że pierwszego września bez obaw wkroczą w mury szkoły.

Wszystkim artystom gratulujemy występów i zapraszamy do kolejnej edycji „Mam Talent”.

Redakcja Info.szkoły

zobacz zdjęcia