Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

Hucznie, głośno i radośnie…

Opublikowano: 28 Kwi - 12:05

– Święto Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej

W dniu kanonizacji naszego patrona wszyscy zebraliśmy się na placu przy amfiteatrze w Jerzmanowej aby wspólnie radować się tym niezwykłym wydarzeniem. Tegoroczne Święto Szkoły było wyjątkowe, ponieważ nasz patrona został ogłoszony świętym.

Honorowy patronat nad uroczystością sprawował Wójt Gminy Jerzmanowa Lesław Golba. Dzięki jego wsparciu oraz pomocy sponsorów święto to miało taką bogatą oprawę.

W organizacji wsparli nas ksiądz proboszcz Piotr Matus oraz GOK w Jerzmanowej, za co serdecznie dziękujemy.

Bawiliśmy się od godziny 15.00. Piękna pogoda oraz liczne atrakcje sprawiły, że na uroczystość przybyło bardzo dużo mieszkańców naszej gminy. Malowanie twarzy i paznokci, kiermasz książek i zajęcia plastyczne prowadzone przez panie z GBP w Jerzmanowej, dmuchane zamki to atrakcje dla najmłodszych. Posilić się można było pyszną grochówką i pieczoną na ognisku kiełbaską, a na deser słodkie wypieki wspaniałych mam naszych uczniów oraz papieskie kremówki. Oprócz strawy dla ciała, również coś dla ducha – Okno Papieskie z myślami Jana Pawła II oraz postać świętego, gdzie każdy mógł zapisać własne spostrzeżenia na temat świętości. Łączyliśmy się telefonicznie z pielgrzymami znajdującymi się w Watykanie a na telebimie oglądaliśmy fragmenty relacji z Rzymu.

Dużo dobrej muzyki, w wykonaniu uczniów oraz profesjonalnych muzyków.

Michał Kwapień z zespołem, Nieobecni, Celestyna Janowska, to artyści, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i dzięki którym mogliśmy posłuchać przepięknych dźwięków poświęconych papieżowi.

W trakcie imprezy zapaleni sportowcy rozegrali mecz piłki siatkowej. I miejsce zdobyła Drużyna Jana Pawła II, II miejsce strażacy z OSP Jaczów, III miejsce drużyna księdza Piotra a IV miejsce mieszkańcy Ruszowic. Wszystkim sportowcom gratulujemy wyników i doskonałej formy.

Dyskoteka prowadzona przez didżeja Waldemara Drozda przyciągnęła tłumy chętnych do tańczenia. Na parkiecie brylował ksiądz Piotr, który niezmordowanie podgrzewał atmosferę swoimi słowami.

Uwieńczeniem wieczoru było Światełko do nieba, czyli pokaz sztucznych ogni zorganizowany w godzinę śmierci Jana Pawła II.

Wszystkim zaangażowanym w organizację tego święta bardzo dziękujemy. Cieszymy się, że mogliśmy razem uczcić kanonizację naszego patrona. „Oto jest dzień, który dał nam Pan, weselmy się i radujmy się nim….”

Redakcja Info.Szkoły

zobacz zdjęcia