Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

Gminny Uczniowski Klub Sportowy „Sokół”

DOLNOŚLĄSKIE IGRZYSKA LZS I MIESZKAŃCÓW WSI POWIATU GŁOGOWSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM I WARCABACH

Sprawozdanie z przebiegu ,,Mikołajkowego” turnieju tenisa stołowego rozegranego w dniu 08.12.2019 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej.

 

W dniu 08.12.2019 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej  rozegrany został  Mikołajkowy  Turniej Tenisa Stołowego zorganizowany przez Gminny Uczniowski Klub Sportowy i Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Jerzmanowej.                                                                        

Sponsorami turnieju byli:

 1.  U.G. Jerzmanowa ( Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych).
 2. Bank Spółdzielczy Głogów.
 3. Bar – BUD Jerzmanowa.

Informacja o turnieju i sponsorach umieszczona  była na plakatach i  stronach internetowych szkoły, klubu, portal Miedziowe.pl oraz na stronie Dolnośląskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego we Wrocławiu.

Zawody odbywały się w czterech  kategoriach wiekowych  i wzięło w nich udział 41  zawodników z: Jerzmanowej, Głogowa, Wołowa, Gierałtowca, Przedmościa, Wałbrzycha, Polkowic, Grębocic.

W trakcie zawodów uczestnicy mogli posilić się  ufundowanymi  przez sponsorów napojami, słodyczami i owocami.

Zawody przebiegały w sportowej atmosferze fair play pod okiem sędziów: B.Francug, W.Sawka, B. Jemioło, M.Marszałek.

Na zakończenie zawodów  dyrektor szkoły, Pani M. Tuz wręczyła zwycięzcom puchary i pamiątkowe dyplomy.

Podczas zawodów uczestnicy i kibice mieli możliwość nabycia świątecznych pocztówek wykonanych przez niepełnosprawnych artystów malujących ustami oraz stopami. Dobrowolnie przekazane datki w kwocie 114.00zł wsparły stowarzyszenie  AMUN z Raciborza.

 

W poszczególnych kategoriach zwyciężali:

Młodziczki :                                                  Młodzicy:                                                                       

Dziuba Patrycja                                           Marcin Badowski

 

Kadetki :                                                       Kadeci:

Malwina Trawińska                                    Jacak Wojciech                                                                  

                                                                  

Junior:                                                          Seniorki: 

Paciorek Łukasz                                          Wiktoria Walowska   

 

  Senior do 40 lat: Mateusz Walowski

  Senior powyżej 40 lat:  Zygmunt Górski

 

                                                               Prezes GUKS Sokół

                                                         B. Jemioło

 

 

 

   
                                                                             
Sprawozdanie z przebiegu eliminacji powiatowych Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi w warcabach i tenisie stołowym zorganizowanych przez S.P. im Jana Pawła II w Jerzmanowej  i  GUKS ,,Sokół”.
W dniu 31.01.2019 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej rozegrano eliminacje powiatowe w tenisie stołowym i warcabach w ramach Dolnośląskich Igrzysk LZS Mieszkańców Wsi. W turnieju warcabowym wzięło udział  14 uczestników a w turnieju tenisa stołowego 29 uczestników. Turnieje były rozgrywane w  różnych kategoriach wiekowych. Sponsorami  turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Głogowie, Urząd Gminy w Jerzmanowej , Bank Spółdzielczy w Głogowie, Bar-Bud Jerzmanowej . Uczestnicy z Gminy Jerzmanowa mieli zapewnione dowozy i odwozy z terenu całej gminy. Dla zawodników przygotowany był słodki poczęstunek.  Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami  i medalami wręczonymi na zakończenie turnieju przez Panią  Mariolę Tuz . Turniej przebiegał w miłej i sportowej atmosferze pod okiem sędziów: Iwony Bylińskiej , Moniki Samborskiej, Barbary Francug, Wiktora Sawki, Bogusława Jemioło . Zawodnicy którzy zajęli miejsca od 1 do 6 będą reprezentować Gminę Jerzmanowa  i Starostwo Powiatowe w Głogowie na eliminacjach strefowych które rozegrane zostaną w marcu w Raszówce Gmina Lubin.Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach: WarcabyGrupa I –  kl. I do III

 1. Zuzanna Boczulska
 2. Dawid Karawacki
 3. Anna Krawczyk

Grupa II klasy IV –  VI

 1. Jan Niedośpiał
 2. Jakub Lasota
 3. Dominika Bielecka

Grupa III kl.  VII- VIII

 1. Anna Stysiak
 2. Zofia Niedośpiał

 

Tenis stołowy: dziewczęta

Klasy IV-VI :

       1.Olimpia Marszałek

       2.Michalina Dereń

       3.Wiktoria Krawczyk

Klasy VII-VIII

       1.Anna Stysiak

       2. Zofia Niedośpiał

Tenis stołowy : chłopcy

Klasy IV- VI

      1.Badowski Marcin

      2.Jacak Wojciech

      3. Pieniężny Jakub

Klasy VII – Gimnazjum

      1.Zukowski Mateusz

      2. Smoczyk Maciej

      3. Barszczyk Krzysztof

 

Seniorzy:

     1.Rybikowski Przemysław

     2.Marian Marszałek

     3. Mateusz Walowski i Zygmunt Górski.

 

                                                         Prezes GUKS ,,Sokł” B. Jemioło

                                          
DOLNOŚLĄSKIE IGRZYSKA LZS I MIESZKAŃCÓW WSI POWIATU GŁOGOWSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM I WARCABACH
       
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO – WYNIKI
W dniu 08.12.2018 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej rozegrany został cykliczny ,,Mikołajkowy” turniej tenisa stołowego, zorganizowany przez Szkołę Podstawową i Gminny Uczn iowski Klub Sportowy ,, Sokół” . W turnieju wzięło udział 25 zawodników i zawodniczek. Sponsorami turnieju byli: U.G.Jerzmanowa,Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,B.S. Głogów, Bar Bud Jerzmanowa.Specjalny puchar dla najlepszej zawodniczki ufundowała Pani Mariola Tuz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej a puchar dla najlepszego zawodnika turnieju ufundował Wójt Gminy Pan Lesław Golba. Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych.
W poszczególnych kategoriach zwyciężali:
Młodzik:1.Marcin Badowski,2.Stawicki Szymon,3.Jacak Wojciech.
Młodziczki: 1.Trawicka Malwina 2. Michalina Dereń.
Kadet:1. Żukowski Mateusz 2. Sokołowski Wojciech,3. Bęben Jakub
Juniorki: 1. Wiktoria Walowska 2. Agata Polak.
Senior: 1. Mateusz Walowski,2. Zygmunt Górski,3 Grochala Wojciech.
Najlepszą zawodniczką została Wiktoria Walowska z Jerzmanowej a najlepszym zawodnikiem został Mateusz Walowski z Jerzmanowej.
Zawody przebiegały w bardzo sportowej atmosferze pod okiem sędziów:
B. Francug, M.Marszałka, B.Jemioło,W. Zawickiego.
W trakcie zawodów zawodnicy i kibice mieli zapewnione napoje, słodycze i owoce ufundowane przez sponsorów.
Na zakończenie zawodów Pani M. Tuz i Pan L. Golba wręczyli uczestnikom puchary,medale i dyplomy.
Pozdrawiam B.Jemioło
                                                                                                                                                                                                                                                                 

DOLNOŚLĄSKIE IGRZYSKA LZS I MIESZKAŃCÓW WSI POWIATU GŁOGOWSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM I WARCABACH

 • Rozkład jazdy busa dn. 28.01.2018 (dowóz do Jerzmanowej)
 • Godz. 8.50 Jaczów – 8.55 Smardzów – 9.00 Jerzmanowa
 • Godz. 9.50 Modła – 9.45 Kurowice – 9.50 Łagoszów Mały – 9.55 Maniów – Jerzmanowa
 • Kurów Mały 10.00 – Jerzmanowa.
 • Odwozy około godziny 13.00

Jerzmanowa 11.12.2017.

Sprawozdanie z przebiegu ,,Mikołajkowego” turnieju tenisa stołowego rozegranego w dniu 10.12.2017 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej.

W dniu 10.12.2017 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej rozegrany został ,, Mikołajkowy ” turniej tenisa stołowego zorganizowany przez Gminny Uczniowski Klub Sportowy i Szkołę Podstawową w Jerzmanowej. Sponsorami turnieju byli:
1. U.G. Jerzmanowa ( Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów
Alkoholowych).
2. Bank Spółdzielczy Głogów.
3. Bar -BUD Jerzmanowa.
Informacja o turnieju i sponsorach została rozpropagowana na plakatach i stronach internetowych szkoły , klubu , Miedziowe.PL oraz na stronie Dolnośląskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego we Wrocławiu. Zawody odbywały się w czterech kategoriach wiekowych i wzięło w nich udział 29 zawodników z: Jerzmanowej,Głogowa,Wołowa,Gierałtowca,Przedmościa.
W trakcie zawodów uczestnicy mieli zapewnione ufundowane przez sponsorów napoje, słodycze ,owoce.
Zawody przebiegały w sportowej atmosferze pod okiem sędziów . B.Francug,W.Sawka ,B. Jemioło.
Na zakończenie zawodów Pani M. Tuz wręczyła zwycięzcom statuetki i pamiątkowe dyplomy.

Zobacz zdjęcia

Jerzmanowa 16.02.2017

Sprawozdanie z przebiegu XVIII Dolnośląskich Igrzysk L Z S w tenisie stołowym i warcabach rozegranych w dniu 16.02.2017 na sali gimnastycznej w Jerzmanowej.

W dniu 16.02.2017 w Jerzmanowej w ramach XVIII Dolnośląskich Igrzysk L Z S i Mieszkańców Wsi odbyły się rozgrywki w tenisie stołowym i warcabach . Organizatorem rozgrywek była Szkoła Podstawowa w Jerzmanowej i Gminny Uczniowski Klub Sportowy ,,Sokół” przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jerzmanowej i Starostwa Powiatowego w Głogowie. W turnieju tenisa stołowego wzięło udział 37 zawodników w różnych kategoriach wiekowych a w turnieju warcabowym 20 zawodników. Dzięki wsparciu finansowym wszyscy uczniowie z terenu Gminy Jerzmanowa mieli zapewniony dowóz i odwóz z zawodów. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie, Barbara Francug, Iwona Gorzelańczyk, Wiktor Sawka, Bogusław Jemioło. W trakcie zawodów uczestnicy byli częstowani słodyczami. Zawodnicy którzy zajęli miejsca od I do VI otrzymali dyplomy i medale i będą reprezentować Gminę Jerzmanowa i Powiat Głogowski na rozgrywkach strefowych które zostaną rozegrane w marcu w Raszówce Gmina Lubin. W poszczególnych kategoriach zwyciężali:

Warcaby – grupa młodsza (5-7 lat)

 1. Dawid Karawacki
 2. Konrad Kłosowski
 3. Adam Samuraj

Warcaby – grupa średnia (8-10 lat)

 1. Jakub Lasota
 2. Mateusz Knihnicki
 3. Kacper Doleżał

Warcaby – grupa starsza ( 11-12 lat

 1. Michalina Dereń
 2. Julia Kulikowska

Tenis stołowy – klasy I- III

 1. Róg Bartłomiej
 2. Jakub Lasota
 3. Iga Samborska

Tenis stołowy – klasy IV- VI

 1. Naumowicz Oskar
 2. Michalina Dereń
 3. Maciej Wołoszyn

Tenis stołowy – gimnazja

 1. Jakub Ławniczak
 2. Mikołaj Wawrzyniak
 3. Zahorski Bartosz

Tenis stołowy – ponadgimnazjalne

 1. Wiktoria Walowska
 2. Jakub Siarkowski
 3. Zahorski Bartosz

Tenis stołowy – seniorzy

 1. Marian Marszałek

 

W dniu 04.12.2016 r w sali szkoły podstawowej w Jerzmanowej odbył się ,, Mikołajkowy” turniej tenisa , zorganizowany przez Szkołę Podstawową i Gminny Uczniowski Klub Sportowy ,,Sokół”. Sponsorami w turnieju byli : Bank Spółdzielczy w Głogowie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych . Bar- Bud w Jerzmanowej. Turniej był rozgrywany w pięciu kategoriach wiekowych i wzięło w nim udział 39 zawodników i zawodniczek. W trakcie turnieju uczestnicy i kibice mieli możliwość częstowania się słodyczami i wodą mineralną. Nagrodami były puchary ,medale i dyplomy. Najlepszym zawodnikiem zawodów został Mateusz Walowski z Jerzmanowej który otrzymał puchar ufundowany przez dyrektora szkoły Pania Mariolę Tuz . Drugie miejsce zajął Janusz Brycki z Kotli a trzeci był Tomasz Grochała z Grębocic. W pozostałych kategoriach zwyciężali: juniorka Wiktoria Walowska, kadetka Julia Skoczek, młodziczka Agata Polak, żaczka Iga Samborska, juniorzy Jakub Ławniczak, młodzik Bartosz Załudzki, żak Mateusz Wołoszyn .Zawody przebiegały bardzo sprawnie , w miłej i sportowej atmosferze pod okiem sędziów Barbary Francug, Wktora Sawki i Bogusława Jemioło. Pamiątkowe puchary, medale i dyplomy wręczała Pani Mariola Tuz. Uczestnicy zawodów zapowiedzieli już swój udział w zawodach za rok.
Sędziowie: B. Francug, W. Sawka, B Jemioło

zobacz zdjęcia

 

zobacz zdjęcia

 

Baraż
Baraż Mecz barażowy o wejście do III ligi

Sprawozdanie z przebiegu XVI Dolnośląskich Igrzysk L Z S I Mieszkańców Wsi w tenisie stołowym i warcabach. Jerzmanowa 22.01.201

W dniu 22.01.2015 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej zostały rozegrane zawody w tenisie stołowym i warcabach w ramach XVI Dolnośląskich Igrzysk L Z S i Mieszkańców Wsi. Organizatorem turniejów była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II i G U K S ,,Sokół” Jerzmanowa. W zawodach wzięło udział 40 zawodników z Powiatu Głogowskiego.
Turniej był rozegrany w kategoriach wiekowych ( żak, młodzik, kadet, junior, senior) z podziałem na chłopców i dziewczęta.
Sponsorem turnieju byli:

 • Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jerzmanowej (dowozy i odwozy dzieci z terenu Gminy Jerzmanowa)
 • Starostwo Powiatowe w Głogowie ( dyplomy)
 • GU K S ,,Sokół” Jerzmanowa i Fundacja Polska Miedź (medale)

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Żaczka

 1. Michalina Dereń- Jerzmanowa
 2. Hanna Sawka- Jerzmanowa
 3. Karolina Maciejewska – Jerzmanowa
 4. Iga Samborska – Jerzmanowa

Żak

 1. Filip Malinowski – Jerzmanowa
 2. Jakub Lasota – Jerzmanowa
 3. Karolina Maciejewska – Jerzmanowa
 4. Tomasz Zwoliński – Głogów

Młodzik

 1. Bartek Załudzki – Jerzmanowa
 2. Ciołek Eryk – Głogów
 3. Oskar Naumowicz – Jerzmanowa

Młodziczka

 1. Białek Wiktoria – Jerzmanowa
 2. Janusz Agata – Jerzmanowa
 3. Anna Stysiak – Potoczek

Młodzik

 1. Jakub Siarkowski – Bądzów

Kadetka

 1. Wiktoria Walowska – Jerzmanowa
 2. Małgorzata Janusz – Jerzmanowa
 3. Zuzanna Borodziuk – Jerzmanowa

Kadet

 1. Jakub Siarkowski – Bądzów

Juniorka

 1. Iza Żurkiewicz – Smardzów

Junior

 1. Tomasz Włodarczyk – Głogów
 2. Zygmunt Tomasz – Smardzów

Seniorzy

 1. Grzegorz Horniak – Przedmoście
 2. M. Walowski – Jerzmanowa
 3. Damian Buczyński – Smardzów
 4. Marcin Rysz – Bądzów

Zawody przebiegały w sportowej atmosferze pod okiem sędziów:

 • B. Francug
 • J. Zwolińska
 • W. Sawka
 • B. Jemioło

Zawodnicy którzy zajęli miejsca od1 do 6 będą reprezentować gminę i powiat na rozgrywkach strefowych.

zobacz zdjęcia

Sprawozdanie z przebiegu ,,Mikołajkowego” turnieju tenisa stołowego.Jerzmanowa 07.12.2014

W dniu 07.12.2014r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej rozegrany został ,,Mikołajkowy” turniej tenisa stołowego.Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II i Gminny Uczniowski Klub Sportowy ,, Sokół”. Turniej był rozgrywany w kategoriach wiekowych i z podziałem na chłopców i dziewczęta. W turnieju wzięło udział 27 zawodników z Głogowa, Jerzmanowej , Kotli i Grębocic.
Sponsorami turnieju byli:
1. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jerzmanowej
2. Bank Spółdzielczy w Głogowie
3. Bar-Bud w Jerzmanowej
4. Delikatesy ,, U Krzysia „ w Jerzmanowej
5. Fundacja Polska Miedź

Sponsorzy ufundowali puchary , dyplomy , napoje oraz słodycze dla uczestników i kibiców. Turniej otworzył Wójt Gminy Jerzmanowa L. Golba i Dyrektor Szkoły Podstawowej Pani M Tuz .Turniej wygrał Mateusz Walowski z Jerzmanowej pokonując w finale Grzegorza Horniaka z Pęcławia.
W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
Klasy 1-3

1. M. Dereń Jerzmanowa
2. J Mikinik Jerzmanowa
3. H. Sawka , W. Sosnowska Jerzmanowa, Głogów

Klasy 4-6 chłopcy

1. Horniak Eryk Pęcław
2.A. Sosnowski Głogów
3. E. Ciołek Jerzmanowa

Gimnazjum chłopcy
1. J. Naparło Głogów
2.M. Kaniuczok Głogów
3.D. Kiełtyka Głogów

Gimnazjum dziewczęta

1. Wiktoria Walowska Jerzmanowa
2. N. Kalinowska Smardzów
3.J. Skoczek Jerzmanowa

Seniorki .
1.I. Zurkiewicz Smardzów
2.H. Bochanysz Smardzów

Seniorzy

1. Walowski Mateusz Jerzmanowa
2. G. Horniak Pęcław
3. J. Brycki Kotla

Zawody przebiegały w miłej i sportowej atmosferze pod okiem sędziów:
Barbary Francug, Wiktora Sawki i Bogusława Jemioło.

Zobacz zdjęcia