Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

Gala Talentów w Jerzmanowej

Opublikowano: 26 Cze - 12:07

W przededniu rozdania świadectw w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jerzmanowej odbyła się Gala Talentów. Laureaci konkursów, wolontariusze, uczniowie zaangażowani w życie szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Wójt Gminy Jerzmanowa, pan Lesław Golba, zafundował nagrody rzeczowe dla uczniów, którzy w tym roku szkolnym zdali egzamin na kartę rowerową. Młodzi cykliści otrzymali karty rowerowe oraz kaski. Do egzaminu przygotowywała ich pani Beata Janowska, która z dumą ogłosiła wyniki powiatowego turnieju „Przepis na bezpieczny rower”, którego organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Głogowie. Mateusz Cichocki zajął II miejsce w tym konkursie.
Następnie zostały wręczone nagrody w szkolnym konkursie kaligraficznym dla klas I. „I ty możesz zostać mistrzem kaligrafii”. W klasie Ia Emilia Pyziak zajęła I miejsce, Jakub Mikinik II miejsce, Karolina Król II miejsce a Kacper Nowaczyk otrzymał wyróżnienie. W klasie Ib Aleksander Witkowicz, Przemysław Isztwan, Wiktoria Kozioł oraz Kacper Pręga uzyskali I miejsce.
Następnie pani Marta Tomaski wręczyła dyplomy oraz drobne upominki dla uczestników konkursu „Stypendiada” oraz „Kangur matematyczny”. Pani Janeta Białek wręczyła nagrodę Klaudii Karawackiej za udział w konkursie literackim „Piszę wiersze”. W ramach programu „Nie pal przy mnie, proszę” odbył się konkurs plastyczny „Żyję zdrowo”, w którym I miejsce zajęła Nadia Sikorska, II miejsce Filip Malinowski a III Kasia Krawczyk.
Wzorowymi czytelniczkami w roku szkolnym 2013/2014 okazały się Klaudia Karawacka z klas I-III oraz Julia Saja z IV-VI.
W szkolnym konkursie plastycznym „Latawiec moich marzeń” I miejsce zajął duet Agatka Janusz i Aleksandra Wojno, II miejsce Wiktoria Pancerow i Aleksandra Kapkowicz, III miejsce Borys Sikorski wraz z Filipem Szymańskim.
Tytuł Najlepszego Sportowca Szkoły w roku szkolnym 2013/2014 otrzymała Małgorzata Janusz. W kategorii sport wyróżnione zostały: Wiktoria Pancerow, Kasia Madej, Aleksandra Kapkowicz, Karolina Borek.
Pani Edyta Warowna wręczyła podziękowania dla najbardziej zaangażowanych w zbiórkę plastikowych nakrętek na cele charytatywne wolontariuszek: Mercedes Stypińskiej oraz Natalii Brzeskot. Pozostali wolontariusze otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Najwięcej makulatury zebrali w tym roku Agata Polak z klas I-III oraz Mariusz Malecki z klas IV-VI.
Super Klasą roku szkolnego 2013/2014 została klasa VI ! Szóstoklasiści otrzymali puchar oraz słodkości 
Pani Dominika Szumińska podziękowała za współpracę Samorządowi Uczniowskiemu w składzie: Marysia Niedośpiał, Małgosia Janusz, Julia Skoczek oraz Oliwia Ganowicz.
Mistrzem Oszczędzania w tym roku szkolnym okazał się Piotr Ścigała z klasy Ia. II miejsce w tym konkursie zajął Filip Dubowsk,i a III miejsce uzyskała Wiktoria Kozioł.
Pani dyrektor szkoły, Mariola Tuz, wręczyła pamiątkowe nagrody dla pocztu sztandarowego, który godnie reprezentował naszą szkołę na wszystkich uroczystościach.
Na zakończenie uroczystości uczniowie z klas V pożegnali klasę VI przygotowanym programem artystycznym oraz drobnymi upominkami.
Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów  A w przyszłym roku życzymy jeszcze więcej nagród i dyplomów. Info.Szkoła

Info.Szkoła

zobacz zdjęcia