17 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej w Jaczowie odbył się Sienkiewiczowski Festiwal Nauk Matematyczno – Przyrodniczych. Jest to już druga edycja konkursu, w którym wzięli udział uczniowie klas IV –VI ze Szkoły Podstawowej w Jaczowie i ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej. Uczniowie w zespołach trzyosobowych rozwiązywali nietypowe zadania z dziedziny matematyki i przyrody. Były między innymi tangramy, zakupy w sklepie, zadania z „zapałkami”, krzyżówka matematyczna, wykreślanka przyrodnicza, kierunki geograficzne i tzw. państwa i miasta. W czasie przerwy uczniowie mogli odpocząć oraz zjeść drożdżówki i owoce, który zostały zakupione ze środków Szkoły Podstawowej w Jaczowie. Ogromnie dziękujemy za pomoc w organizacji poczęstunku.

Organizatorami konkursu były: pani Agnieszka Wodnicka, pani Bogusława Molińska, pani Anna Szyszkowska i pani Magdalena Nadymus. W jury zasiadła również pani Katarzyna Kaczocha, której bardzo dziękujemy za pomoc.
Po podsumowaniu wyników pani dyrektor Wioletta Olejnik złożyła gratulacje i wręczyła dyplomy:

I miejsce zajęła klasa VA ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej w składzie: Marta Ryszko, Filip Malinowski i Bartosz Paryż

II miejsce zajęła klasa IVA ze Szkoły Podstawowej w Jaczowie w składzie: Natasza Mysłowska, Julia Buczyńska i Dawid Piątek

III miejsce przypadło klasie VI A ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej w składzie: Agata Perdjon, Izabela Grochowska i Paweł Makowiecki

Wszystkim laureatom konkursu składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy również pozostałym uczestnikom, którym zabrakło niewiele punktów do zwycięstwa. Wszystkich zapraszamy już za rok.