EUROWEEK!!!

Opublikowano: 18 Paź - 16:39

Europejskie Forum Młodzieży

UDZIAŁ UCZNIÓW KLAS IV-VI W PROGRAMIE EUROWEEK – SZKOŁA LIDERÓW

Grupa uczniów z klas IV – VI  Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej wzięła udział w programie „Euroweek – Szkoła Liderów” przygotowanym przez Europejskie Forum Młodzieży. Program ten organizowany jest przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu, Together Europe, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Akademią Morską w Szczecinie, przedstawicielami konsulatów, ambasad oraz  parlamentarzystów europejskich.

Przez pięć dni (20-24.09.2013r.) nasi uczniowie uczestniczyli w obozie edukacyjnym zorganizowanym w miejscowości Długopole Dolne. Obóz ten pozwala młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy, rozwija najbardziej cenione w chwili obecnej umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole. Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych oraz praktycznych ćwiczeń przez Wolontariuszy pochodzących z Afryki, Azji i Europy. Obejmowały one cztery bloki tematyczne: „Europa i kraje wolontariuszy”, „Praca w grupie”, „Kultura, taniec i muzyka”, „Zabawy z wolontariuszami”. Wszystkie warsztaty prowadzone były w języku angielskim. Nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać  z osobami pochodzącymi z Włoch, Francji, Gruzji, Turcji, Wielkiej Brytanii, Indii, Azerbejdżanu, Wietnamu, Hiszpanii, Indonezji, Nepalu, Litwy, Łotwy i Bułgarii.

Każdy z uczestników otrzymał Certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia „EuroWeek – Szkoła Liderów”, a szkoła dyplom potwierdzający uczestnictwo w wyżej wymienionym programie.