Szkoła w Jerzmanowej Strona główna Szkoła w Jerzmanowej Kontakt Szkoła w Jerzmanowej Mapa strony

DZIEŃ ZIEMI

Opublikowano: 28 Kwi - 16:58

Każdego roku 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi, który w 1970 roku został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Światowym Dniem Ziemi. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi jak największej liczby osób na sprawy związane ze stanem środowiska naturalnego i jego ochroną. To doskonała okazja do zdobycia wiedzy na tematy związane z ekologią.

W związku z tym, 22 kwietnia zorganizowano w naszej szkole apel. W organizację apelu zaangażowane były Pani Dominika Szumińska, Pani Marta Tomasik i Pani Aneta Wasiluk. Pani Aneta przygotowała przedstawienie pt: „Czerwony kapturek i zły wilk”, w którym brali udział uczniowie klas I – III należący do Szkolnego Koła Teatralnego. Pani Dominika Szumińska przygotowała inscenizację „Pani Przyroda i siedmiu krasnoludków”. W przedstawieniu wystąpili uczniowie klasy VI należący do Koła Młodych i Kreatywnych.

Dzięki tym występom, każdy uczeń zapamięta, że Ziemia jest domem dla nas wszystkich, więc wszyscy powinniśmy dbać o to, żeby był piękny.