Dzień Nowych Technologii w Edukacji 2021

Opublikowano: 19 Mar - 13:16

W poniedziałek, 22 marca 2021 roku już raz trzeci odbędzie się Dzień Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią. Nasza szkoła, jak co roku, przystąpiła do realizacji projektu. Nowoczesne technologie wykorzystywane są w codziennej pracy w szkole. Uczniowie potrafią korzystać z internetu jako źródła informacji. Nie obce są im także smartfony i tablety wykorzystywane na zajęciach. 17 marca pani Barbara Tuczyńska przeprowadziła w klasach trzecich zajęcia pokazujące historię telefonu komórkowego. Okazało się, że nawet najmłodsi znają Nokię 3310! 🙂 Uczniowie projektowali także swój telefon marzeń. W przyszłym tygodniu ciąg dalszy zajęć związanych z Dniem Nowych Technologii, prowadzonych przez nauczycieli z klas I-III.